Miért?

Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő

Az a problémám lenne, hogy voltam két napja nőgyógyásznál, és megállapították, hogy hüvelyi fertőzésem van. Felírtak klion hüvelykúpot, melyet 10 napig használnom kell.(Párom is kezelés alatt van) ez a harmadik napja hogy használom, és erős hüvelyi váladékozásom van. Azt szeretném megtudni, hogy ez a tünet okozhat -e valami problémát, vagy folytassam tovább a kezelést.? ez a fertőzés vissza újulhat-e, vagy pedig a kezelés lejárta után elmúlik.? egyáltalán hogy kaphattam el. Napi kétszer zuhanyzom, higiéniás szabályokat betartjuk, nem értem mi lehet a baj. 

Válaszát nagyon várom.

Üdvözlettel: egy aggódó lány

 

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a hüvelyfertőzés témában

Kedves Aggódó lány!

A fokozott váladékozást valószínűleg a hüvelytabletta feloldódása okozza, hiszen ez gyakran kifolyik a hüvelyből, nem kell ettől megijedni.

A trichomonas egy nemi úton átvihető fertőzés, de a mikrobiológia könyvekben a kontakt fertőzés is le van írva, ilyen pl. közös törölközöhasználat, vagy fürdőhasználat. Emellett a fertőzés hosszú ideig tünetmentes is maradhat, és csak később derül rá fény.

 

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. február 28., 14:47; Megválaszolva: 2010. február 28., 14:47
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...
Lehetek terhes?
3 éve vagyunk házasok a férjemmel és próbálkozunk a kisteso projekten én szeptemberben töltöttem a 40.-et a férjem a 34.-et a férjemnek van egy 10...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Pár hónapja kezdődött: menstruáció előtt, közben és után borzalmas görcseim, továbbá kb félidőben, ovulációkor...