• Fogamzásgátlót szedek, de áttöréses vérzést tapasztaltam a 10. tablettánál

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktor Úr! 22 éves vagyok, 4 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót, aztán váltanom kellett Jangee-ra. Most tartok a negyedik levélnél. Az első hónapban volt pecsételő vérzésem, de a második és a harmadik hónapban minden rendben ment. Viszont most a negyedik levélnél, a 10. tablettánál megjött vérzésem. . A 9. tablettánál este barna folyást tapasztaltam, aztán másnap reggel rendes vérzésem lett hasi göcsökkel. Ez már 3 napja tart. Természetesen a tablettát továbbra is szedem a megszokott időpontban, illetve mindig pontosan szedem, nem maradt ki egy szem sem. A tablettamentes hét első három napján Azi Sandoz antibiotikumot szedtem torok és mandulagyulladás miatt. A szünet 4. napján rendesen megjött a vérzésem. Viszont egy hét múlva újra fájni kezdett a torkom. Ezért a háziorvos tanácsára napi 4-5 1500 mg-os C-vitamint is bevettem, mert azt mondta, hogy az segíti a gyógyulást és rövid távon nem okoz semmilyen mellékhatást. Ám nemrég olvastam, hogy a túlzott C-vitamin gyengíti a fogamzásgátló hatását. Ez igaz lehet? Ön szerint ez lehet az oka a vérzésnek? Mit tanácsol, mit tegyek most? A levél végeztével tartsak szünetet? Jelenthet komolyabb gondot ez a vérzés? Előre is köszönöm a válaszát!

        Dr. Kiss György válasza a Fogamzásgátló tablettát szedek, de áttöréses vérzést észleltem a 10. napon témában

        Tisztelt Hölgyem ! A fogamzásgátló tabletta rendszeres szedésével mesterséges hormonszint alakul ki,melynek révén megszakad a kapcsolat az agyalapi mirigy és a petefészkek között, a petefészkekben nem termelődik petesejt, nincs mi megtermékenyüljön, tehát a tabletta hatása 100%-s. Végeredményben, ez minden hormonális fogamzásgátlás magyarázata és tudni kell, hogy a tabletták hatására vékonyabb és más szerkezetü méhnyálkahártya épül fel a méhben, mely rendkivül érzékenyen reagál a vér hormonszint változásaira. Igy minden olyan történés, mely a hormonszint csökkenéséhez vezet/ hányás,hasmenés, egyes antibiotikumok, és az egyén számára nem megfelelő hormonális fogamzásgátló tabletta stb.. / közti vérzésként jelentkezik. Tanácsom, hogy a Jangee-t még 1-2 hónapig próbálja meg szedni, de ha konzekvensen jelentkezik a vérzés, akkor érdemes a váltáson elgondolkodnia. A C vitamin ilyen hatásáról még nincs tapasztalatom. Üdvözlettel: dr.Kiss.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2019. július 26., 12:13; Megválaszolva: 2019. július 29., 09:09

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktor úr! Kèrdéssel fordulnék Önhöz. Jelenleg 28 hetes kismama vagyok, egy terminusban történt hüvelyi szülést követően ,két évvel ezelőtt,- a terhességem 26. hetében corporalis l., sürgősségi császármetszésem volt. Most a...
        Kedves Doktornő/ Doktor Úr! 2017 nyarán hormonváltozás miatt megnőtt a jobb mellem, miután havi rendszerességgel a menstruáció előtt elviselhetetlenül fájt a mellem (ez 1 évig folyamatosan így volt, ugyanis az akkori nőgyógyászom azt...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! November elején megállapított az orvosom egy ikerterhességet/első terhesség) majd a vérvétel alapján kiderült,hogy megálltak a fejlődésben! Mindenféle külső beavatkozás nélkül megjött a menstruációm! Majd a...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Érdeklődni szeretnék citológia eredményével kapcsolatban. Be van ikszelve: egyéb hámelváltozások, ezen belül: egyéb: parakeratozis. Ezeken kívül semmi más. Ennek előzménye egy 3 hónappal ezelőtti LSIL HPV...
        Tisztelt Doktor úr /nő Terhesség megszakításom volt kettő hete és most a kontrollon a Doktor úr csak kézzel vizsgált és nem csinált hüvelyi ultrahangot, azt mondta minden rendben van, viszont kicsit aggódom, hogy ez kimaradt. Ön szerint menjek...
        Tisztelt dr.Úr! Nőgyógyászom javasolta Cin plus teszt elvégzését. Ez mit jelent pontosan? Miért kell ezt megcsinálni ? Voltam már nemrég rákszűrésen. És olvastam hogy van Cin 1,2,3. Ezek mit jelentenek? És mi lesz ha ki jön az hogy mondjuk...
        Üdv!kérem segítsen mert kétségbe vagyok esve.Kb 3hónapja kezdödött a panaszom egyszer csak elkezdtem vérezni ami 2-3 nap múlva halványult és elmúlt aztán egyra gyakrabban ismételödöt elmentem nőgyógyaszhoz aki nem látott semmit az...
        Szép estét Doktor úr! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy betöltött 28. életévem után szeretnénk gyereket vállalni, de ezidő alatt nem sikerült. Előtte 1,5 évig fogamzásgátlót szedtem, az Iamna nevezetűt, de mostmár 3 hónapja nem...
        Kedves Doktor Úr! Kb. 1 hete a bal mellemet érzékenyebbnek, feszültebbnek érzem, mintha meg is lenne duzzadva a másikhoz képest. Nem mondanám, hogy fáj, inkább kellemetlen, diszkomfort érzetű. Valamennyire kisugárzik az érzékenység a...
        Tisztelt Dr. Úr! Nem rég voltam rákszűrésen,ahol az orvosom azt javasolta,hogy Hpv tesztet elletve CIN plus testet érdemes elvégezni,mert valami enyhefokú elváltozást észleltek (Lsil) azt hiszem,amit a Hpv is okozhat. Nos nekem régebben sűrűn...