A Nootropi mellékhatásal

Tisztelt Doktor Úr! Édesanyám 63 éves, aki daganatos beteg. Szédüléses panaszaira 4 éve Nootropil 1200 mg-os tablettát szed reggel és délben. Nem rég hallottam, hogy aki éveken át szedi ezt a tablettát, annak problémája lesz a beszéddel. Szeretném megtudni, hogy mennyi a valóságalapja ennek az információnak. Köszönettel: Kálóczi Szilvia

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Kalóczkai Andrea válasza keringésjavító gyógyszer mellékhatása témában

Kedves Kérdező!

Nem hiszem, hogy a Nootropil ilyen problémát tud okozni, sőt általában kezelni szoktuk vele a beszédzavart. Az igaz, hogy lehetne más hatóanyag tartalmú szert szedni- bár nem tudom mire kapja ezt a szert az édesanyja. De az is szóba jöhet, hogy átmenetileg ne szedjen Nootropilt. Szoktunk néha szünetet tartani a kezelésben.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 07., 17:56; Megválaszolva: 2012. október 09., 19:56
Kérdések és válaszok: Neurológiai betegségek
Mini infarktus
Üdvözlöm Dr úr. 29 èves anyuka vagyok:) Szedülessel jártam orvoshoz hosszu évekig 2ève voltam koponya mr ami frontálisan 2-4m lacunális...
Ön szerint ez probléma lehet vagy...
Tisztelt doktor úr! Nemigazán tudom hogy fejtsem ki, de megpróbálom. Lehet csak én gondolom túl, de talán nem biztos hogy normális. Az egész a...
Fej felső rész zsibbadás
Tisztelt Doktor úr! Tegnap délután be ütöttem a homlokom jobb oldalát az autóm ajtajának a sarkába és nyílt seb lett rajta . Rögtön mentem a...
Mi a teendő?
Tisztel Doktor Úr! Kisfiam 4,5 éves korának teljesen megfelelően fejlődik, érzelmileg stabil, szociális. Az utóbbi 1 éveben többször (van hogy...
Agyi MR vizsgálat kiértékelése
Tisztelt Doktor Úr! Leletem érthető elmagyarázását szeretném kérni, van-e komoly problémám, és javaslat, hogy mit tehetek megszüntetésére...