• Kérdések zöme 3!

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő! Legutóbbi kérdésem óta sok idő eltelt.Panaszaim azóta megmondom hát csökkentek de még mindig nem az igazi.Szóval a legutóbbi írásom óta voltam egy terheléses Ekg-n amin a következő lapot kaptam. Status:Ergometia:25-75W 1perc, Pulzus:135-165/min, RR:143/89-143/89Hhmm, Kifejezetten hyperchinetikus pulzusválasz.Diagnózis:Tachycardia, k.m.n. Szóval ez kaptam azt el kell mondanom hogy kerékpáros terhelés volt és 6percig tartott és azt mondta a doktornő hagyjuk abba mert magas volt apulzus, holott én nem éreztem és megmondom fáradtságot sem az eltelt kb 6és fél perc alatt. Holott szerintem természetes hogy terhelésre felmegy a pulzus nem-de? És kaptam beutalót a szívultrahangra 4.25-re.Ezek mellett a lentebb felsorolt gyógyszereket szedem az előzőt már nem. És elmentem egy Reumatológiai röntgenre is ahol a vélemény ez volt:Kyphoscoliosis. Ez mit jelent? Szóval az eltelt időben ennyi volt ezekután több kérdésem is lenne doktor nőhöz. Mit gondol az eddig leírtakról amit megosztottam önnel? Miért van az hogy amióta ezeket a gyógyszereket szedem az állapotom még mindig nem jobb? Ezek a gyógyszerek ön szerint elősegítik a jobbulásomat? Azóta megmondom őszintén hogy volt mikor nagyon jól voltam volt mikor ugyanúgy de van itt még valami miért van az még mindig hogy a bal oldalon a szívnél még néha mindig érzek úgymond fájdalmat és ami fura még a hónaljban is néha nagyon mitől van ez? Nem ez a gyógyszer erősebb mint az előző és azért van ez? Néha már úgy vagyok vele a gyógyszer miatt van ez amit fentebb írtam mert túl erős nekem és megmondom néha nehéz a levegővétel is vagy csak annak érzem a gyógyszer miatt? Nem tudom hogy miért van ez kérdések sokasága van bennem. hogy most mi ez mitől lehet ez a dolog. Még valami doktornő azt is mondtam a terhelésen hogy aktívan sportoltam és az utóbbi 5hónapban nem nagyon és mondta a doktornő ez miatt is lehet ez nálam. Kérdéseimre legyen szíves válaszolni remélem nem voltam nagyon kusza. Kézcsókom! Zsolt73

        Dr. Molnár Dóra válasza a mellkasi fájdalom témában

        Kedves Zsolt! Ön egy nagyon érzékeny személyiség, bizonyára aggódik az állapota és a tünetek miatt. A gyakori feszültség emeli a stresszhormon szinteket, szaporább szívverést okoz. A terheléses EKG- nem az ön igazi terhelhetőségét mérte, hanem arra keresett választ, hogy szaporább szívverés kapcsán van-e kóros eltérés. A leírás szerint nem volt, de a gyors pulzus emelkedés betudható annak, hogy már nem edz rendszeresen, és egyébként is izgulós. A fájdalmak szűnni fognak várhatóan, de lehet a gyakori stressz következménye is. A szív ultrahang még alaposabban fogja vizsgálni, hogy van-e szervi eltérés, na nincs, akkor megnyugodhat, mert egészséges a szíve. Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Molnár Dóra
        Kardiológus, belgyógyász Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Molnár Dóra

        Kérdés: 2012. április 10., 16:14; Megválaszolva: 2012. április 13., 15:05

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Évtizedek óta fennálló magas vérnyomás miatt gyógyszert szedek, ami többnyire megoldotta a problémámat. Három hónapja a reggeli fejfájás és magas vérnyomás gyógyszer hatására sem változott, ezért több gyógyszert kaptam. Lehet-e ezeket...
        Tisztelt Doktornő! Két éven belül már a második alkalommal fordul elő, hogy vérnyomáscsökkentő gyógyszerek szedése mellett hirtelen megugrik a vérnyomásom. Tegnapi napon is enyhe szédülésre ébredtem, ami nem jellemző rám, ezért...
        Tisztelt Dr Nő Vérnyomásom 135/ 95 mérek belvárosban buszt vezetek. Alkalmasságin évente 150/100 ra emelkedik.Munka után du 140/95 mérek. Kipihent állapotba 2-3 szabadnap után 130/89 mérek. Most házi orvostól kaptam értágító gyógyszert...
        Üdvözlöm Doktornő! Már váltottunk néhány levelet, de most volna még Önhöz kérdésem. Ha valakinél BKH-t (bal kamrai hipertrófiát) állapítanak meg, az szedheti reggel a Portiron HCT 100/12,5mg, ill. este az Amlodipin 5mg gyógyszereket? Mert...
        Üdvözlöm Doktornő! Egyszer már írtam Önnek, de most egy másik probléma miatt kérném segítségét, mert tanácstalan vagyok. (A helyi kórházi szakrendelésen nem igazán segítőkészek az orvosok sajnos, hamar "kivágják" az embert, a...
        Üdvözlöm Doktornő! Szeretnék Öntől kérdezni, mert eléggé aggódom. Először is megemlítem, hogy szüleim szív-érrendszeri betegségben haltak meg. Anyám szívelégtelenségben, álmában 53 évesen, apám pedig vese eredetű keringés...
        Tisztelt Doktornő! Egy olyan problémám lenne, hogy Cardura és Tamloset gyógyszer szedése mellett is 150/60 és 140/50 a vérnyomásom átlagban. Két problémát fedeztünk még fel vele kapcsolatban, amik veszélyesnek mutatkoznak: -A szisztolés és...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy szükségem lenne egy kis információra. Édesanyámmal már kifizettünk egy welness hetet, de akkor még nem tudtuk ,hogy magas vérnyomásos. A vérnyomása kezelés nélkül 160/90 190/100 is...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! 24 órás vérnyomásmérés átlaga 140/73 lett. Korábban, 5 éven keresztül versenyszerűen sportoló (motocross), de 3 éve abszolút mozgásszegény életmódot folytató (172cm 77kg-os sportos testalkatú) fiatalember...
        Kedves Doktor Úr.3 hete szültem császár metszéssel. Terhesség vége felé gond volt a vernyomasommal 140-160 között volt /90 a pulzusom 100 korul .voltam orvosi ügyeleten,belém nyomtak egy gyógyszert és haza küldtek. Utána még 2-3 szor fordult...