• stressz elleni gyógyszer és a hízás

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Az lenne a kérdésem, hogy a xanaxtól hízhattam-e alig 1-2 hónap alatt 6 kilót? Sajnos már régóta szedem, mert először a munkahelyem volt stresszes, aztán a mai világban sok olyan összejött, hogy munkahelymegszűnés, betegség, szóval sok minden miatt idegeskedtem, és sajnos úgy érzem szükségem van a gyógyszer szedésére. ezt még pszichiáter írta fel nekem. viszont az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nem eszem semmivel többet, de mégis hízom. esetleg nem lehet a xanaxot valami más készítménnyel helyettesíteni? Köszönöm válaszát. Melinda

        Dr. Veress Dóra válasza a hízás témában

        Kedves Melinda! Ha jól értem, akkor a Xanaxot már régóta szedi és csak most kezdett hízni tőle. Ha ez így van, akkor nem valószínű, hogy a gyógyszerrel van összefüggésben a súlygyarapodás. Azt javaslom, hogy keresse fel a háziorvosát és csináljanak egy laborvizsgálatot kiegyészítve pajzsmirigyhormon vizsgálattal. Ha ezek a vizsgálatok nem mutatnak ki szervi okot a hízás hátterében, akkor vezessen naplót, és jegyezze fel benne pontosan mit is eszik egész nap. Lehet, hogy nem tűnik fel, de a stresszes életmód miatt többet vagy kalóriadúsabb táplálékot eszik, mint gondolná.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2013. április 08., 16:32; Megválaszolva: 2013. április 12., 00:30

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor úr! Igen kínos kérdéssel fordulok önhöz, amit a saját nőgyógyászomtól személyesen nem mertem megkérdezni. Körülbelül egy éve rossz ízű a nemi szervem (izzadtsághoz hasonló) a párom állítása szerint, pedig sok...
        2018 Augusztusában abbahagytam a fogamzásgátló szedését, 6 évig szedtem mindvégig 58 kg voltam. Amióta abbahagytam azt veszem észre, hogy elkezdtem hízni, eddig 3 kg jött fel. Rendszeresen sportolok heti 3-4 alkalommal és az étkezésemre is oda...
        Tisztelt dr.nő/dr.úr! Egy olyan kérdéssel fordulok önökhöz, hogy van nekem egy 15 éves fiam sajnos túlsúlyos 125kg 175cm! magas vérnyomás problémája van! Édesanyám tanácsára vettem egy vércukormérőt mert édesanyám inzulinos cukorbeteg!...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! 60 éves, nyugdíjas nő vagyok, 158cm magas és 130kg. Magas vérnyomásomra évek óta szedek gyógyszert. Nem rég, körülbelül 2-3 hete megdagadtak a lábaim, térdtől lefele mind a kettő egyformán és vörös színű lett,...
        Tisztelt Doktor Nő! Tanácsát szeretném kérni, az utóbbi 3 évben elég komoly súlyfelesleget szedtem magamra, szinte észrevétlenül, úgy, hogy semmi különösebb változás nem történt sem az életvitelemben sem az étkezési szokásaimban. 9...
        Jó napot kívánok! Mindig is sovány gyerek voltam, régen edzettem, de már lassan 2 éve hogy mozgásszegény életmódot folytatok. Barátnőm mindig mondogatta hogy sovány vagyok. Mondom megmérem már magam. Meglepetésemre 74 kiló voltam. Ez volt...
        Kedves Doktornő! 25 éves korom betöltése után kezdődtek a tüneteim, pontosabban a fáradékonyság, energiahiány és a hirtelen folyamatos hízás. 56 kilóról mára 85 kilogrammra híztam (magasságom 165cm) amellett, hogy a folyamatos hízás...
        Jó napot! 2012 ben kezdett a mellem megnövekedni akkor 69 kg voltam 166cm magassággal azóta évről évre nagyobb lett, de hiztam is minden évben, most 166cm magas vagyok 19 éves és 94kg, érezhető mindkét mellemben csomószerű szövet ebből és...
        Kedves Tünde! Évek óta fogyokurázik anyukám, 54 éves. 92 kilóról lefogyott 86 kilóra és nyár óta nem sikerül többet fogynia, pedig úszik hetente, kerékpárral jár dolgozni, keveset eszik, van, hogy egész nap csak gyümölcsöt eszik. Mi...
        Tisztelt doktornő! problémám kb egy évvel ezelőtt kezdödött.egy ev alatt 32kg ot hiztam, mely foleg arcra, hasra, csipöre ment.lila strıák vannak a hason(hizas eredmenye), erös arckipirulasaim vannak, melyeket nem érzek.kezelt hipertonias vagyok,...