Tetanusz oltás után lehet e fájdalmas környéki nyirokcsomó megduzzadás?

A derekam környékére kaptam tetanusz oltást, rá 3 napra fájdalmas duzzanatot éreztem a lágyékhajlatomnál. Lehet e az oltástól, vagy keressek más okot? Egyéb trauma nem érte. Kitapintható a duzzanat és csak egyoldali. (Egyéb panaszaim:gyenge vagyok, hasmenésem is van és hányingerem)Kihez forduljak? Köszönöm

Legfrissebb cikkek a témában

    Nincs találat!

Dr. Pék Tamás válasza a tetanusz oltás témában

Tisztelt Kérdező! Az oltás környékének duzzanata előfordulhat oltást követően, ez magától szokott gyógyulni, nem biztos hogy nyirokcsomóról van szó. Hasmenés nem szokott tetanusz oltást követően jelentkezni. Ha panaszai elhúzódóan fennállnak, keresse fel háziorvosát. Tisztelettel:

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. május 17., 14:03; Megválaszolva: 2014. május 22., 21:49
Kérdések és válaszok: Egyéb
allergia vagy más
Tisztelt Doktornő! Nov. közepe óta a fő problémám,hogy az orrom bedugul a mellkasomon át a gyomromig. Az orrdugulás kb 50 százalékos, a gyomrom...
Bizsergés végtagokban
Tisztelt Szakértők! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni: Több mint egy hete kezdődött, először talpzsibbadással...
Van-e teendőm a köv. vérkép...
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Készíttettem egy vérképet, mert az utóbbi időben fáradékonyabb vagyok a szokásosnál. Elküldöm Önnek a leletet, és...
Beütöttem a fejem
Kedves Doktornő! 6 nappal ezelőtt lehajoltam, hogy levegyem a cipőm majd elfelejtettem, hogy felettem van a bojler/kazán és így lendületből...