Penicillin kúra után

Tisztelt Doktornő/Úr! Érdeklődni szeretnék, hogy a korábbi Syphilis betegségemre adott penicillin injekció kúrára reagálhat-e a szervezetem hízással? A kúrát megelőzően mindig is vékony alkat voltam (akármennyit is ettem), azóta egy ideje folyamatosan hízok. Tornázással egy pár hónapig meg tudtam állítani a hízást, azonban akármennyire is figyelek az étkezésre, hízok. Lassan, de hízok. Szükségem van valamilyen kivizsgálásra? Hová fordulhatnék szakszerű tanácsért? Mert önmagában az nem segít, hogy nem eszek. Segítségüket köszönöm! Üdvözlettel!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Árki Ildikó válasza a hízás témában

Tisztelt Kérdező! Kérem, forduljon háziorvosához, aki szakorvosi beutalóval tudja ellátni indokolt esetben. A hízás hátterében többféle eltérés is állhat, pl. endokrinológiai betegség. A penicillinnek ilyen irányú mellékhatásáról nem tudok.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2014. május 01., 19:19; Megválaszolva: 2014. május 02., 17:21
Kérdések és válaszok: Egyéb
allergia vagy más
Tisztelt Doktornő! Nov. közepe óta a fő problémám,hogy az orrom bedugul a mellkasomon át a gyomromig. Az orrdugulás kb 50 százalékos, a gyomrom...
Bizsergés végtagokban
Tisztelt Szakértők! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni: Több mint egy hete kezdődött, először talpzsibbadással...
Van-e teendőm a köv. vérkép...
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Készíttettem egy vérképet, mert az utóbbi időben fáradékonyabb vagyok a szokásosnál. Elküldöm Önnek a leletet, és...
Beütöttem a fejem
Kedves Doktornő! 6 nappal ezelőtt lehajoltam, hogy levegyem a cipőm majd elfelejtettem, hogy felettem van a bojler/kazán és így lendületből...