Kemoterápia mellékhatás

Férjem garatdaganatát kemoterápiával kezelik.második cikluson van túl.Állandoan éhséget érez enni viszont nem tud mivel állandó jelleggel sürü váladék elálja az ennivaló útját és köhögést vált ki. Milyen gyógyszerrel, lehetne kezelni a váladék képzödést.Köszönöm

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Zaránd Rajmund válasza garat témában

Tisztelt Asszonyom!

Férjének problémáira igazán hatásos terápiát javasolni nehéz. A sugárzás mellékhatásaként a nyálkahártya sérül, regenerációja lassul. Orröblítéssel (NeilMed SinusRinse pl.) illetve gargalizáló szerekkel (Meridol pl.) esetleg fizsós gargalizálással lehet a váladékot eltávolítani. A sugárkezelés befejezése után 3-4 héttel a panaszok zöme elmúlik, szájszárazság szokott maradni, amire gargalizálás vagy műnyál adása jön szóba.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. május 01., 14:49; Megválaszolva: 2011. május 03., 14:51
Kérdések és válaszok: Daganatos megbetegedések
Rákkeltő légszennyező anyagokkal...
Tisztelt Doktornő! Hat hónapon keresztül dolgoztam perklóretilénnel. És még fogok, ha megoldják a karbantartást, bár váltáson gondolkozom! A...
Állandósult nyaki fájdalom
31 éves, férfi vagyok. 173 cm és 95 kiló. Alkoholt fogyasztok és dohányzok is. Közel egy éve kezdődött panaszaim: nyaki merevség, regglei...
Méhtestrák áttét
Tisztelt Doktornő! 1 éve műtötte méhtestrákkal,TAH+BSO műtétet végeztek. Az MR kontroll-leletem végén lévő radiologiai vélemény értelmezését...
Érdeklődés a lehetőségekről
Tisztelt Dr Nő! Szeretném kikérni a véleményét. Édesanyámat nemrég diagnosztizálták hashártyára áttétes petefészek rákkal. Még mindig nincs...