Mitől lehet piros és hámló a makkom?

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Múlt hét csütörtökön kaptam el valamilyen beteséget lázzal és tüszős mandula gyulladással. Erre kaptam antibiotikumot (amoxicillin) . Pénteken még nem volt semmi gond, de szombaton délelőtt azt vettem észre, hogy a fitymámat nagyon nehezen tudom lehúzni és egy picit vörös is, de amikor sikerült láttam, hogy a makkom nagyon piros és hámlik is kicsit. Lehet ez az antibiotikum mellék hatása? Ilyen azelőtt nem volt és még csak a közeljövőben "tervezném" szexuális életemet, mivel még csak most múltam nem rég 18.

Köszönöm mihamarabbi válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza balanitis témában

Kedves Kérdező!

Az antibiotikumokra adott reakciók inkább általánosak, nem csak egy adott testtájon szoktak jelentkezni. Valószínűnek tartom, hogy a fityma gyulladását inkább bakteriális vagy gombás fertőzés okozza, ritkán allergia is előfordulhat, keressen fel bőrgyógyászt! Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. október 06., 16:26; Megválaszolva: 2009. október 06., 16:26
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Makkon enyhe pirosság/foltok
Tisztelt Doktornő! Már korábban kérdeztem Öntől, azóta voltam kontroll vizsgálaton is és szerencsére javult a panaszom is. A fitymám bőre rendbe...
Fehér pöttyök
Üdvözlöm Fehér pöttyök / hólyagok vannak a barátom péniszén és a makkja is elég piros, ő nem érez semmi érzékemységet egyáltalán nem...
Bőrgyógyászhoz kérdés
Kedves Dr. Úr/Hölgyem! A problém az lenne, hogy elmentem bőrgyógyászhoz, aki a kis pontjaimra azt írta: Balanitis máshova osztályozott...
Tisztelt dr Úr Nő!
Urológiával kapcsolatos kérdésem lenne. Egy két hete a makkom bepirosodott, ilyenkor viszket, kissebb fájdalommal jár, ha a bőrt hátrahuzom. A...
Fotodinámiás terápia
Tisztelt Doktornő! Dr. Gál Mónika 2018-as cikkében írt arról, hogy a basilioma kezelésére egyre több centrumban alkamaznak fényterápiás...