Eritéma nodózum

Tisztelt Doktornő! Pár hónapja mindkét alsó lábszáramon rózsaszínes folt jelent meg, ami alatt kemény csomó tapintható ki. Nem foglalkoztam eddig vele, úgy gondoltam beütöttem valahova. Most kezdett aggasztani a dolog, kicsit utánaolvastam a tüneteimnek és nagy valószínűséggel eritéma nodózum betegségem van. Nem tudom mitől lehet, kb. fél éve vettem észre a lábamon. Kb. 1 éve szedem a Letrox 50-et pajzsmirigy alulműködésre. Kérdezni szeretném, hogy lehet-e összefüggés a gyógyszer szedése és a csomók között. Esetleg valami komolyabb bajra gondoljak? Kicsit feszül a lábam mikor lépek, ha fekszem nem érzek fájdalmat, a közérzetemben sem érzek változást. Van 1-2 fogam amiből kiesett a tömés és epekövem is van, valamint vese és májcisztám. Ön szerint kihez forduljak a betegségemmel? A háziorvoshoz? Bőrgyógyászhoz? Köszönöm a válaszát. Üdvözlettel

Dr. Bodnár Edina válasza Erythema nodosum témában

Legtöbbször fertőző góc okozza a problémát. Kivizsgálás céljából forduljon személyesen bőrgyógyászhoz.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. december 30., 18:10; Megválaszolva: 2015. január 04., 14:20
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Erythema nodosum
Üdvözlöm! Visszatérő erythema nodosum-om van. A lábam elülső részén jelenik meg.Sajnos minden éven kiújúl és a vizsgálatok eredményei...
Eritem nodos
Tisztelt Dotor Úr/Nő!   Romániából írok és van a lábamon egy göb, a háziorvosom elküldött egy bőrgyőgyászhoz aki...
Erythema nodosum
Tisztelt Dokornő! Olvastam a betetségről szóló cikkét és segítséget szeretnék kérni. Az én betetgségem /erythema nod/ tavaly kezdődött és...
Hónalj nyirokcsomó duzzanat
Tisztelt szakértő! Pár napja a jobb hónaljamban érzékeltem egy kb kisebb babszem méretű duzzanatot/ csomót. Csak a jobb oldalon, bal oldalon...
Mohs műtét
Tisztelt Doktornő! Végtag bőréből hagyományos módon eltávolított, kb 1,5 cm átmérőjű, szövettanilag igazolt dermatofibrosarcoma protuberansról...