Pattanásos hát probléma - fogamzásgátló

Tisztelt Doktor úr/nő! Kb. 10éve visszatérő probléma a hátam pattanásossága, csúnya nagy göbök, fájdalmasak. Bőrgyógyász helyi kezelése nem használt, próbáltak Tetracyclin kúrát, cinket, stb. az sem segített semmit. Góckutatás sem hozott eredményt. A hormonális fogamzásgátló rendbe tette pillanatok alatt, de kb. 2 év szedés után fokozatosan visszajönnek az adott gyógyszer mellett, így ekkor váltani kell. Némelyik gyógyszer nagyjából azonnal rendbe teszi, némelyik összetételű mellett pedig nem javul, hanem romlik. Amik beváltak eddig: Gracial, Yasminelle, Jangee, Belara. (Ezekről is váltani kellett 2 év után, legutóbb most a Jangee-ról múlt hónapban.) Amik mellett romlott: Symicia, Dienille. Most a Mistralra váltott az orvos, emellett már 1 hét után elkezdtek visszajönni a fájdalmas piros pattanások, a bőröm érzékeny, és viszket is. Melyik fogamzásgátlót javasolná ezek ismeretében a továbbiakban? Köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Stehlich Gábor válasza a acne témában

Tisztelt Kérdező! Nem a fogamzásgátló ennek a kezelése. Ez segít, de A-vitaminsav tartalmú gyógyszer állítja be a jó állapotot hosszú távon. Ezt bőrgyógyász tudja Önnek kiírni. Kúraszerűen kell szedni. Tisztelettel: Stehlich Gábor

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Stehlich Gábor
Dr. Stehlich Gábor Bőrgyógyász, kozmetológus, allergológus
Kérdés: 2014. április 03., 18:38; Megválaszolva: 2014. április 22., 16:33
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...