Magas tesztoszteron szint (? )

T.Doktornő/ Doktor Úr! 21 éves nő vagyok, régóa küzdök bőrproblémával, ami az antibiotikumos kezelésre sem reagál. Főként az arcom jobb oldalán, és a szám körüli területen jelentkezik. Nemrégiben hormonális vérvizsgálatot csináltattam, amelyen a 'Total Testosteron' szint eredeménye 1042, 77 ng/dl lett. Talán fontos információ, hogy a vizsgálat a menstruációm első napján készült. Több orvos ellenőrizte az eredményt, először teljesen jónak találták, majd egy bőrgyógyász szakorvos vetette fel, hogy a tesztoszteron-szint valószínűleg magasabb a normálisnál. Okozhatja-e ez a bőrproblémákat? Hova forduljak segítségét, és mire számíthatok? Nagyon köszönöm,

Dr. Tóth Gyöngyi válasza magas tesztoszteron szint témában

Tisztelt Kérdező!

Pontosan nem írta hogy milyen jellegű bőrbetegsége van (milyen diagnózist állított fel a bőrgyógyász) , csak azt hogy bőrproblémája van.Javaslom keressen fel endokrinológus szakorvost a hormon eredménnyel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 24., 23:05; Megválaszolva: 2012. november 26., 17:09

Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek

Bőrsérülések ujjakon
Kedves Doktornő! Elég régi a jelenségem: az ujjaimon szétreped, kisebesedik a bőr. Elég kényelmetlen vele tevékenykedni, elég fájdalmas. Nem vegyi...
Fejbőrön barna foltok
Tisztelt Doktornő! A minap vettem észre, hogy a fejbőröm jobb oldalán (csatolom a képet) kör alakban barna foltok jelentek meg, melyek nem fájnak, nem...
Hónalj nyirokcsomó duzzanat
Tisztelt szakértő! Pár napja a jobb hónaljamban érzékeltem egy kb kisebb babszem méretű duzzanatot/ csomót. Csak a jobb oldalon, bal oldalon...
Mohs műtét
Tisztelt Doktornő! Végtag bőréből hagyományos módon eltávolított, kb 1,5 cm átmérőjű, szövettanilag igazolt dermatofibrosarcoma protuberansról...
Kiütésszerű pöttyök hasi öv...
Évek óta küzdök hasi övben szinte állandóan jelenlévő illetve hullámzó bőrkiütésemmel. Ciklusom második felében mintha erősebben jelentkezne....