Akné, gyuladásos pattanások

Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Tavaly nyáron több pattanás jelent meg az arcomon, ezért bőrgyógyászhoz fordultam, 3 hónapig tetraciklint szedtem és Skinoren krémet használtam. A kúra után 1 hónappal ismét előjöttek a pattanások ezért újra orvoshoz fordultam, aki Roaccutan kezelést írt elő. Decembertől Április elejéig szedtem napi 1 kapszulát 10mg-os kiszerelésben. Mivel nem volt semmiféle gyógyulás tapasztalható az orvosnő emelte az adagot, így most napi 2 kapszulát szedek. Továbbá isotrexin és fucidin kenőcsöket használok. De a kezelés ellenére egyre több gyulladt pattanás jelenik meg, kizárólag az arcomon és heg is marad utánuk. Normális ez? Mit tegyek?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza pattanás témában

Kedves Kérdező!

Góckutatás elvégzése javasolt, ennek keretén belül fogászat (panoráma rtg.) , fül-orr-gégészet, hasi uh, mellkas rtg., széklet, vizelettenyésztés, nagy vérkép, stb. Kérje ennek koordinálásban a bőrgyógyász vagy a háziorvos segítségét.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. május 01., 16:25; Megválaszolva: 2012. május 02., 09:31
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Rózsa hámlás
Üdv Doktornő! A kislányomon 6-hete kezdődtek a piros kiütések,először a mellkasán,törzsén volt 10db,utána széterjedt a lábára és kezére...
Kiütések a végtagjaimon
Üdvözlöm! Nagyjából egy héttel ezelőtt kezdtem apró, rendkívül viszkető kiütéseket felfedezni a lábfejemen. Azóta határozottan nőtt a...
Vissza-visszatérő kiütés
Tisztelt doktor nő! Szinte minden este előjön pirosság, szétpukkanó pici fehér hólyagok az arcomon. Egy éve már kezeltek ekcémával, szteroid...
Grover-kór
Kedves Edina! A Grover-kórra van valami krém vagy gyógyszer, ami elmulasztja ezeket a piros pöttyöket? Előre is köszönöm a válaszát.
Viszkető iütések
Tisztelt Doktornő! Pár hónapja jelentek meg rajtam (főleg csukló, boka, kézfej tájékon) a képen csatolt, kb 0,5-2 cm nagyságú kiütések....