FEXGEN filmtabletta

1. Milyen típusú gyógyszer a Fexgen 120 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A fexofenadin-hidroklorid (a gyógyszer hatóanyaga) az antihisztaminok néven ismert gyógyszerek csoportjába tartozik.

A Fexgen 120 mg filmtabletta alkalmazását a szénanátha (allergiás rinitisz) kapcsán fellépő jellegzetes tünetek, így a tüsszögés, orrfolyás, orrviszketés, szemviszketés, könnyezés és arc-kipirulás enyhítésére hagyták jóvá.

2. Tudnivalók a Fexgen 120 mg filmtabletta alkalmazása előtt

Ne szedje a Fexgen 120 mg filmtablettát

  • ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy a Fexgen 120 mg filmtabletta egyéb összetevőjére.

A Fexgen 120 mg filmtabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

  • idős korban,
  • ha korábban már voltak szívproblémái,
  • vese- és májkárosodásban.

A gyógyszer szedése előtt kérjen orvosától tanácsot!

GYÓGYSZERINFÓK

Hatóanyag: fexofenadine

Vényköteles: nem

Kiszerelések és további adatok:

120 mg

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Ha alumíniumot vagy magnéziumot tartalmazó, emésztési panaszokra szolgáló gyógyszert szed, a Fexgen 120 mg filmtabletta és az emésztési panaszokra szolgáló gyógyszer bevétele között 2 óra különbséget javasolt tartani. Az emésztési zavarokra alkalmazott gyógyszer csökkentheti a Fexgen 120 mg filmtabletta felszívódását és ezáltal annak hatását. Ha a Fexgen 120 mg filmtablettát eritromicinnel (egy antibiotikummal) vagy ketokonazollal (egy gombaellenes gyógyszerrel) együtt szedi, emelkedhet a fexofenadin vérszintje.

Allergiatesztek: ha allergiatesztre kerül sor, ennek a gyógyszernek a szedését három nappal a vizsgálat előtt abba kell hagyni.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

A Fexgen 120 mg filmtabletta alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

A Fexgen filmtablettát étkezés előtt vízzel kell bevenni.

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével!

Terhesség: a Fexgen 120 mg filmtablettát orvosa útmutatása szerint kell szednie.

Szoptatás: szoptató anyák nem szedhetik a Fexgen 120 mg filmtablettát. Kérjük, kérdezze meg orvosát!

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Vizsgálatok mutatták, hogy a készítmény hatóanyaga, a fexofenadin-hidroklorid nem okoz álmosságot és a Fexgen 120 mg filmtabletta-kezelés nem befolyásolja az Ön gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeit. Mindazonáltal lehetnek ritka kivételek, így kérjük, bizonyosodjon meg arról, hogy gépjárművezetés, vagy teljes figyelmet igénylő feladatok végzése előtt elég éber-e.

3. Hogyan kell alkalmazni a Fexgen 120 mg filmtablettát?

A Fexgen 120 mg filmtablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

A szénanátha (allergiás rinitisz) tüneteinek enyhítésére

Szokásos adagja felnőtteknek, valamint 12 éves és idősebb gyermekeknek: naponta egyszer 1 db filmtabletta.

A filmtablettát étkezés előtt szájon át, vízzel kell bevenni.

Ha a Fexgen filmtabletta alkalmazása során hatását túlzottan erősnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.

Ha az előírtnál több Fexgen 120 mg filmtablettát vett be

Forduljon kezelőorvosához, gyógyszerészéhez vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát, amennyiben az ebben a betegtájékoztatóban megjelöltnél, illetve az orvosa által előírtnál több Fexgen 120 mg filmtablettát vett be. A túladagolás tünetei közé tartozik a szédülés, az álmosság, a fáradtság és a szájszárazság.

Ha elfelejtette bevenni a Fexgen 120 mg filmtablettát

Ha elfelejtette adagját bevenni, pótolja azt, amint eszébe jut, kivéve, ha már nagyon közel van a következő adag bevételének időpontja. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Fexgen 120 mg filmtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Az alább leírt, Fexgen filmtablettát szedő betegeknél jelentkező mellékhatások gyakori, nem gyakori vagy ritka kategóriába sorolhatók:

Gyakori mellékhatások (100 kezelt beteg közül 1-10 esetben jelentkezik):

  • fejfájás
  • álmosság
  • émelygés
  • szédülés
  • szájszárazság

Nem gyakori mellékhatások (1 000 kezelt beteg közül 1-10 esetben jelentkezik):

  • fáradtság
  • álmatlanság
  • idegesség
  • alvászavarok és rossz álmok
  • hasmenés
  • gyorsabb szívverés és szívdobogásérzés (palpitáció)

Ritka mellékhatások (10 000 kezelt beteg közül 1-10 esetben jelentkezik):

  • allergiás bőrreakciók, mint az ekcéma, csalánkiütés és viszketés, váratlanul kialakuló duzzanat (vizenyő vagy ödéma), mellkasi szorító érzés, légszomj, kipirulás.

Forduljon orvoshoz, ha anafilaxiás reakciók (például duzzanat vagy légszomj), továbbá, ha súlyos bőrtünetek jelentkeznek.

Ha a fenti mellékhatások bármelyike súlyossá válna, vagy amennyiben ebben a betegtájékoztatóban nem említett mellékhatásokat észlel, kérjük, tájékoztassa orvosát, vagy gyógyszerészét.

5. Hogyan kell a Fexgen 120 mg filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza a Fexgen 120 mg filmtablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. További információ

Mit tartalmaz a Fexgen 120 mg filmtabletta?

  • A készítmény hatóanyaga 112 mg fexofenadin (120 mg fexofenadin-hidroklorid formájában) filmtablettánként.
  • Egyéb összetevők: mikrokristályos cellulóz, kroszkarmellóz-nátrium, kukoricakeményítő, povidon K-30, magnézium-sztearát, hipromellóz, titán-dioxid (E 171), makrogol 400, makrogol 4000, sárga vas-oxid (E 172), vörös vas-oxid (E 172).

Milyen a Fexgen 120 mg filmtabletta készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Barack színű, hosszúkás, mindkét oldalán domború felületű filmtabletta.

Kiszerelés: 7 db, 10 db, 15 db, 20 db, 30 db, 50 db, 100 db, 200 db vagy 250 db filmtabletta buborékcsomagolásban és dobozban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Címkék: Allergia, Pollen, Szénanátha, Megfázás

További gyógyszerek fexofenadine hatóanyaggal

További gyógyszerek a(z) Allergia gyógyszerek kategóriában