Elszíneződés téma

Az antibiotikum elsárgíthatja a fogakat? - Az orvos válaszol

WEBBeteg - Dr. Galgóczi Natália, fogorvos - 2015-08-21 00:11
Kislányomnak 5 napig magas láza volt, a háziorvos antibiotikumot írt fel. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az addig rikítóan hófehér fogai besárgultak. - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Édesanyámnak évek óta fekete a nyelve, szó szerint koromfekete. Van hogy kicsit halványul, de el nem múlik soha. Mi lehet az oka? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatában feltett kérdések közül.

Szederjesség - cianózis

Svábhegyi Gyermekgyógyintézet - 2012-08-31 15:45
Cianózis alakulhat ki a vér oxigéntartalmának csökkenése és a szén-dioxid tartalmának emelkedése miatt. Ennek következtében a bőr, illetve a nyálkahártyák, a körmök kékes-lilásan elszíneződnek.

Részegség után sárga színű anyag a bőrön

WEBBeteg - Dr. Plósz János, gasztroenterológus - 2009-08-21 22:47
"8 nappal ezelőtt vettem észre, hogy a bőrömön narancssárga anyag válik ki (a szemhártyán nem). Háziorvosom vér- és vizeletvizsgálatot kért, amelynek minden paramétere (bilirubin is) tökéletes volt. Mi lehet?" A WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdése.