Alacsonynövés téma
Alacsonynövés gyermekkorban
WEBBeteg - Dr. Balogh Andrea, gyermekorvos
Alacsony növésű gyermekünkkel érdemes idejében orvoshoz fordulni. A jelenség sok esetben sikeresen kezelhető, de csak akkor, ha még a serdülőkor befejezte előtt felkeressük a szakembert.
Az alacsonynövés hormonális okai
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
Az alacsonynövésnek számos más ok mellett hormonális alapja is lehet. Ezek közül a legtöbbek által ismert a növekedési hormon hiányából fakadó alacsony termet, de e mellett egyéb hormonhiány is vezethet törpenövéshez.
Alacsonyabb a gyermeke az átlagnál? Ez lehet az oka!
Budai Endokrinközpont - Dr. Tar Attila, gyermekendokrinológus
A gyermekek normál testmagassága igen széles skálán mozog, melyben legnagyobb szerepe a genetikának van. Igen ám, viszont olykor előfordulhat, hogy az alacsony növés hátterében hormonális betegség húzódik. Hogy pontosan mi, arról dr. Tar Attila, gyermekendokrinológust kérdeztük.
Korai serdülés: Mi lehet az oka?
Budai Endokrinközpont
Sokak szerint a serdülőkor egyre korábban következik be, ezért a legtöbben csak legyintenek arra, ha fiuk vagy lányuk fejlettebb a kortársaiknál. Azt viszont fontos lenne tudni, hogy van egy korhatár, ami alatt már betegséget jelez az, ha gyermekünk pubertás korba lépett. A problémáról dr. Tar Attilával, a Budai Endokrinközpont gyermek endokrinológusával beszélgettünk.
"Alacsony vagyok, a növekedési hormon segíthet még?" - Az orvos válaszol
WEBBeteg
"Idén leszek 16 éves és csak 150 cm magas vagyok. Hallottam a növekedési hormonokról. Ennyi idős korban érdemes elkezdeni a kezeléseket?" Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Alacsony növés: nagyobb esély a tüdőbetegségekre
MTI
Valószínűbb a krónikus tüdőbetegség kialakulása, az átlagosnál alacsonyabb emberek körében - állapították meg brit kutatók.