Májbetegek

Hogy lehet ezzel együtt élni? Mit tanácsoltok?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

remény

Hozzászóló: ego66, 2010-02-02 08:41
Válasz erre: szepi, 2010-02-02 20:01
A szorulásra nézzél valamilyen gyógyteát,lehet , hogy együtt is fogyazsthatód őket.Én szeretem Maria Treben füves könyvét.nagyon sok dolognak utánnanézhetsz,külön tünetre,betegségre,gyógynövényre lebontva.Egyszerű benne keresni.Szerintem antikváriumba e legolcsóbb megvenni ,ha nincs meg valakinek akitől kölcsönkérheti az ember. A tapasztalatod remélem jó lesz a teával kapcsolatban,kíváncsi vagyok rá.

remény

Hozzászóló: szepi, 2010-02-01 19:45
Válasz erre: ego66, 2010-02-02 08:41
sajnos a korpafűteát még nem sikerűlt beszereznem-holnapra ígérték, talán este már tudok inni 1 ibrikkel,viszont + sorulásos gondjaim is vannak, pedig rengeteg gyűmölcsöt és zölségfélét fogyasztok,de kizárólag csak azt,- karalábé, gfruit,alma, srépa, etc...de igy is csak segédanyaggal sikerül elmennem, viszont az édességet nagyon kívánom-leginkább jégkrém v fagylalt formájában,de 2 napja azt is megvontam magamatól,mert,- ne nevess ki,-de a fogyasztása után a bal fülcimpám úgy ég!!-de csak az- mint aki sokáig van kint -20 fokban és hirtelen meleg helyre kerűl!!

remény

Hozzászóló: szepi, 2010-02-01 19:32
Válasz erre: szepi, 2010-02-01 19:45
szia !-ma vettem lecitint 100.db-os 2100.-Ft-ért "Vitaking" -itt csomagolják v.készítik?? Veszprémben- 1200-as hatóanyaggal,-napi 1-et kell bevenni. Ajánlottak 4.500.-ért granulátumot napi 1-e kanál adagoással-ételbe is keverhető- ez 1x-nek tűnik.Valamint most kezdtem 1 "Ergeron" nevű szintén áll.C vírusírtó kapszulát 3x1-et elég húzós az ára,majd + látjuk!!?? 11.-én megyek laborra kiváncsi vok milyen eredmények jönnek majd!

remény

Hozzászóló: ego66, 2010-01-31 20:47
Válasz erre: szepi, 2010-02-01 19:32
Nem szeretnék ajánlani lecitin készítményt,mert még tapogatózom,keresem a legjobb ár-érték arányt.Én jelenleg 1200 mg szedek ,étkezéskor veszem be,de nem biztos,hogy jól csinálom.Ez 40 kapszulás és 1700 Ft.Még jobban körül kell nézni és többet tapasztalni mielőtt ajánlani tudnám felelőséggel.Szedés előtt olvasgattam róla és a hepatológust is megkérdeztem,azt mondta szedjem nyugodtan.Olvastam,hogy külföldön bevett gyógymód súlyos esetben is alkalmazzák.Szerintem jobb ha összevetjük a tapasztalatunkat,nekem is van mit tanulni bőven és más ember más szempontok alapján értékel,így jobb rálátásunk lesz dolgokra.

remény

Hozzászóló: szepi, 2010-01-31 19:10
Válasz erre: ego66, 2010-01-31 20:47
Koszi a jó tanácsot a korpafűteáról még nem olvastam -ill. most már igen- viszont megköszönném ha leírnád a lecitinből melyik "márkát" ajánlanád?-és milyen dózisban? Feltétlen beszerzem !!

remény

Hozzászóló: ego66, 2010-01-29 21:56
Válasz erre: szepi, 2010-01-31 19:10
Az interferonra mindenki máshogyan reagál,ez a fajta már kevesebb mellékhatású.Én nagyon jól voltam,dolgoztam is.Igaz,hogy sok kiló lement rólam,de volt miből,ez mellékhatás a számomra áldás volt,persze egy vékony embernek nem az. Én szinten tartásra ,vagy a laborértékek javítására korpafűteát ittam , és a Lecitin ami segíti a májat,hogy a zsír ne épüljön be.A neten meglehet nézni és könnyebb eldönteni használjuk-e vagy sem. A környezetembe velem együtt 5-en kaptunk interferon kezelést,4-en negatívak vagyunk azóta, az ötödiknek sajnos nem használt a kezelés.Nekem 50%-nak mondták a gyógyulás arányát. Én nagyon nagyon sok sikert kívánok mindenkinek és nagyon szorítok,hogy a betegségen átjusson,vagy legyen egyensúlyba.

remény

Hozzászóló: szepi, 2010-01-29 19:37
Válasz erre: ego66, 2010-01-29 21:56
hááát,köszi ,de az interferont inkább nem,mivel nem sok jót olvastam róla-nem egyértelmű a kezelés hatékonysága sem!-és a mellékhatásai sem elhanyagolhatók !! Én már ápr.-ban 30 éve vagyok pozitív-jelenleg "tünetmentes". Fibrosisos vizsgálaton vtam pesten 2-es fokozatú károsodást mutatattak,ki!Amúgy mindent kiprőbálok ami kicsit is reményt ad arra,hogy "stagnáljon" az állapotom! Ált.labor eredményekben nincs eltérés. bár nem tudom virológiailag hogy áll a helyzet-ezt még nem vizsgálták,hacsak a pesti vérvétel alkalmával nem-azt az eredményt nem ismerem!Sylimarin készítményekkel- kb 1 évig COD-BOD tea-cseppekkel is próbálkoztam,pecsétviaszgomba, hernyógomba kapszulákkal,és minden ami elérhető,-articsóka és sorolhatnám a végtelenségig. A szomorú inkább az, hogy az orvosok akik illetékesek lennének eligazítani a témában nem is foglalkoznak vele! Valószínű,hogy ennyi idő után a teljes vírusmentességet már 1 kezelés sem tudja garantálni!

remény

Hozzászóló: ego66, 2010-01-29 17:47
Válasz erre: szepi, 2010-01-29 19:37
HCV pozitiv voltam.Szülés előtti trafóval kaptam -bár mindegy mivel fertőződünk, az eredmény azonos -én 18 évig voltam hordozó,interferon kezelés után negatív lettem 3. éve.Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok amire tudok.Akár a betegséggel,akár a kezeléssel kapcsolatban.

Elhuzódó sárgaság következményei

Hozzászóló: kicsiagica, 2010-01-27 13:41
A kislányomnak elhuzódó sárgasága volt,amitől az epe festéke besűrűsödött.Ursofalkot kapott rá amitől a véreredménye rendbe jött.Viszont az emésztésével vagy epéjével valami nincs rendben.Hiába megyünk orvostol orvosig nem tudnak mit mondani.Nem tudja azokat az ételeket emészteni,amit már ehetne.Bepuffad a hasa,savasodik.Ráadásul a súlya sem gyarapszik rendesen.Van,hogy két hétig sem hizik.Szivesen venném olyan anyukák segitségét akik hasonló problémával találkoztak vagy hallottak. Köszönöm a segitséget.

HCV-hordozók

Hozzászóló: szepi, 2010-01-24 20:13
Válasz erre: ego66, 2010-01-29 17:47
Szia!-ne haragudj,h ismeretlenül zavarlak de magam is ebben az alattomos kórban szenvedek(1980-ban transfúzioval kaptam 1 halva szülés után) 1994-ben sok egyéb más probléma - (gyomorperforáció,végbéltályog,hasnyálmirigytályog)után önkéntes véradásra mentem,akkor 42 évesen először (7.-ik érzék???)-azon nyomban kiszűrtek! Sajnos azóta sem foglalkoznak velem sem a háziorvos,sem a gasztroenterológia.Saját eszem után "kezelem" és tartom magamat "karban"! Szívesen cserélnék tapasztalatot bárkivel aki hasonló helyzetben van.Különösen nehéz a helyzetem mert a családom nem ismeri a "titkomat"-de ez 1 másik történet! Várom válaszod vagy bárkiét aki itt a fórumban érintett és megosztja tapasztalatait velem