Májbetegek

Hogy lehet ezzel együtt élni? Mit tanácsoltok?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

PBC

Hozzászóló: Nitacska, 2024-02-24 06:47
Katica, ha vagy még itt szeretnék kérdezni tőled! Üdv, Anita

PBC

Hozzászóló: Nitacska, 2024-02-24 06:32
Kedves Jani, ha esetleg még itt vagy, vagy megkapod az üzenetem, szívesen vennék tőled tapasztalatot. De akár emailben is [email protected]. Régóta tudom, hogy Ama pozitív vagyok, de csak idén kezdodott a probléma a betegséggel. Májgyulladás és mérsékelt fibrosis. Elképzelésem sincs mire számítsak, mit csináljak, mit ne. Ha már van fibrosis az mennyire befolyásolja a betegség vegkimenetelet. Kérlek írj, ha megkapod ezt. Nagyon köszönöm, Anita

PBC

Hozzászóló: Nitacska, 2024-02-24 06:21
Sziasztok, jó lenne ha működne fórum. Nálam 5 éve derült ki, hogy Ama M2 pozitív, de pár héttel ezelőttig minden rendben volt. A doktornő azt mondta, hogy amíg nincs tünet, nem kell foglalkozni vele. 2023 decemberében elkaptam egy influenza szerű vírust, ami a 3 héten keresztül nem is akart elmulni. Az orvosom labort kért, ott pegig látszott, hogy elszalltak a majertekeim GammaGT, GOT/Gpt majdnem 6x os értéket muttak. A hepatologushoz fibroscannel megnezett mérsékelt fibrosis, májgyulladás om volt. Most dietazom, 2 hónap múlva kontroll, ha nem javulnak az értékek akkor urso szedése kezdődik. Van olyan akinek már van fibrosisa szintén urso t szed? Mik a tapasztalatok? Mi a helyzet a viszketés el, nálam, mostanában gyengén, de kezdődik. Szívesen venném, ha tudnánk kicsit beszélni róla, mert 1000 kérdésem van. Sajnos az orvos sem mondd sokat, így úgy érzem magamra maradtam egy ritka betegséggel, amire nincsenek válaszok, csak kérdések.

FNH

Hozzászóló: felhosibea, 2014-12-07 10:20
Szép napot! Pár hete volt egy FNH műtétem, ha valaki tudna nekem segíteni, megköszönném, mennyi időbe telik a felépülés? Sajnos nekem még a felülés is nehezen megy, nem tudok kiegyenesedni sem. Köszönöm a segítő válaszokat. B

pbc

Hozzászóló: honey66, 2014-11-06 06:37
Kedves Zsuzsa79! Megadtam az email címem, ha szeretnél, írj! Szia!

Üdv.

Hozzászóló: f.zsuzsa79, 2014-10-26 16:59
Válasz erre: honey66, 2014-11-06 06:37
Sziasztok! Másfél hete derült ki,hogy én is ebben a betegségben szenvedek....Nagyon el vagyok keseredve!Ha esetleg valaki tudna tanácsokat adni nekem,azt nagyon megköszönném!!Szép estét!!

PBC

Hozzászóló: Rugo, 2014-10-08 13:29
Válasz erre: honey66, 2014-10-13 07:58
Kedves Honey 66 !Ha adnál email cimet vagy vmi elérhetőséget szivesen beszélnék veled!Előre is köszönöm! :)

PBC

Hozzászóló: honey66, 2014-10-06 12:06
Válasz erre: Nitacska, 2024-02-24 06:21
Kedves Rugo! Együtt lehet élni a betegséggel,függ attól, hogy milyen stádiumban vagy.A tünetek,főleg a viszketés okoz kellemetlenséget,de nálam ez inkább a hidegebb időben jelentkezik. A professzorom sok zöldséget és gyümölcsöt javasolt, illetve vigyázni kell a hízással. Ha kérdésed van a betegségről,csak bátran tedd fel!

PBC

Hozzászóló: Rugo, 2014-10-02 11:28
Válasz erre: honey66, 2014-10-06 12:06
Sziasztok!Én Hollandiában élek.Tegnap derült ki hogy PBC-beteg vagyok.Szeretném kérdezni Tőletek hogy lehet ezzel együtt élni,minden jó tanács érdekel.Segitségeteket előre is köszönöm!Szép napot mindenkinek! :)