• Orvos válaszol: Visszérbetegség

        Visszérbetegség
        Összes kérdés a(z) Visszérbetegség témában Gyakori kérdések a(z) Visszérbetegség témában
      • mélyvénás tromózis

        2013-05-17 18:19
        Üdvözlöm! Én 39 éves vagyok. Ez év április 28.án nagyon bedagadt a jobb lábam, oly erős fájdalommal, hogy nem tudtam rá állni. Ügyeletes orvost hívtam, majd másnap lementem a házi orvosomhoz. 30-án kórházba kerültem. Ott megállapították, hogy mélyvénás...

        Felkaron hajszálértágulat

        2013-05-14 22:26
        Kedves Doktornô! Köszönöm válaszát! Én írtam korábban, hogy egy vérnyomásmérés után bevérzések keletkeztek a bal felkaromon (közben kiderült, hogy valószínûleg köze nincs a mandzsetta szorításának a problémámhoz...) A háziorvosom beutalt...

        nyergesújfalu

        2013-05-01 15:37
        Jó napot! Ha tudnak kérem segítsenek! 3hete jártam a házi orvosnál érgyulladást diagnosztizált! Borogattam, kentem, és szedtem a véralvadás gátlót! ' hete vissza kellett mennem hozzá mert ugyan csak bele szúrt a fájdalmas részbede nagyon bedagadt és fáj a...

        MÉLYVÉNÁS TROMBOZIS?

        2013-04-28 20:43
        Tisztelt doktor Úr! Szülés után egy hosszú viszér keletkezett a combomtól a vádlimig mely elég vastagon és fodrosan ki van ülve. Idáig nem okozott problémát csak ha nagyon sokat álltam a lábamon, Akkor egy kicsit megdagadt a bokámnál vagy ha sokat ültem akkor...

        Mélyvénás trombózis

        2013-04-27 20:01
        Tisztelt Doktor Nő/Úr! 24 éves nő vagyok. 2 éve mélyvénás trombózisom volt a bal lábamban(comb hajlat). Azóta a bal lábam 1-2 cm-el dagadtabb, mint a jobb. Napi 5-6 mg Syncumart szedek felváltva. A genetikai vizsgálaton mutációt nem találtak. Az orvosom nem...

        Warfarin vagy Xarelto

        2013-04-18 09:22
        MVT miatt régóta szedek Warfarin véralvadásgátlót (12mg/nap) az INR értékem 2, 8-3, 0 között állandósult. Az érsebészeten a napokban átállítottak napi egy Xarelto 20mg-ra, amivel állítólag nem kell INR tesztre járni. Két kérdésem van: 1, Így hogyan...

        fogamzásgátlótól lábdagadás?

        2013-04-14 22:18
        Tisztelt Doktor Úr! Fogamzásgátlót szedek 7 hónapja, és van valami ami aggaszt. amióta szedem, feszesebbnek érzem a lábaimat, nem fáj, csak feszesebb, ha leguggolok például. ami pedig igazán aggaszt, hogy az egyik lábam, (térd alatt) mintha a kerülete egy cm-el...

        Hajszálér tágulatok a felkaron

        2013-04-11 18:23
        Tisztelt Doktornő, Doktor Úr! Kb. egy hónapja véradás elôtt megmérték a vérnyomásom, a mandzsetta elég szoros volt, de már máskor is történt ilyen, így nem tulajdonítottam neki jelentôséget. Pár napra rá, észrevettem, hogy a bal felkarom telis-tele van...

        Mélyvénás trombózis

        2013-04-09 10:53
        Tisztelt Doktornő/Úr! Édesapámnál tegnap diagnosztizáltak mélyvénás trombózist a bal lábában, ezzel kapcsolatban több kérdésem is lenne. Először is a lábadozás során mik a teendők, mennyire fogja befolyásolni ez a betegség az életét, mennyire fogja...

        Véralvadásgátló használata

        2013-04-04 08:51
        Tisztelt Doktornő/ Doktor úr! Elnézést a zavarásért. Sajnos még most barátkozom azzal, hogy kell szednem a Syncumar vérhígítót. De amikor volt egy szívkatéterezés akkor adtak egy más fajta gyógyszert is: Aspirin protect 100 mg. Akkor azt csak 7 napig kellett...

        Mit gondol a leletről?

        2013-03-24 14:12
        Párom édesanyja rég szenved a visszeres lábaitól.Leírnám a diagnózist! Diagnózis: Alsó végtagok visszértágulatai, fekély vagy gyulladás nélkül. Cs.O.kéri vizsgálatát varicositas miatt! Nem dohányzik nem...

        Hajszálerek a lábon

        2013-03-22 08:53
        Kedves Doktornő/Doktor Úr! A lábamon két helyen látszódnak lila hajszálerek. Kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen bevált krém, amivel esetleg halványítani lehetne őket? Köszönöm előre is a válaszát!

        Trombózis

        2013-03-19 03:57
        Tisztelt Doktorúr! 2 éve mélyvénás trombózist állapitottak meg a jobb lábamba. Azóta szedtem már syncumárt.és marfarint. Most jelenleg a xareltó 20mg-os gyógyszert szedem naponta egyet.kérdésem:Fáj a lábam és minden pillanatban azt érzem, hogy görcsbe akar...

        zavaró "visszér"

        2013-03-18 21:37
        Tisztelt DoktorÚr/Nő! 26 éves óvónői állást végző, nem túlsúlyos, sőt, inkább sovány lány vagyok. Nincsen semmilyen diagnosztizált betegségem, mégis a térdhajlataimban ( az egyikben jobban látszódik) apró, vékony erek jelentek meg. Nincsenek...

        Trombózis gyanu

        2013-03-12 11:23
        Üdvözlöm! Tüneteim: Hónapok óta tartó köhögés, hányáskor véres köpet, rögtön az elején, bokában, erős igénybevétel után, 2 napja kezdődött erős duzzanat, ami járásképtelenséget okozott, a vádlimban ugyanekkor zsibbadás volt, mostanra a duzzanat...

        Viszér betegség

        2013-03-10 17:43
        Tisztelt Doktornő! Kérdésem a következő lenne a mai napon a jobb lábamon a visszerem szétdurrant elég nagy góc keletkezett teljesen belilult egy nagy foltban és nagyon fáj a kérdésem hogy forduljak érsebészhez vagy ez felszívódik? Válaszát előre is...

        Víszér gyuladás

        2013-02-27 23:42
        Tisztelt Dr.Úr/Nő! Szülés után egy hosszú viszér keletkezett a combomtól a vádlimig mely elég vastagon és fodrosan ki van ülve. Idáig nem okozott problémát csak ha nagyon sokat álltam a lábamon, Akkor egy kicsit megdagadt a bokámnál vagy ha sokat ültem...

        Mistral tabletta mellékhatás

        2013-02-22 17:05
        Tisztelt Doktor úr/nő! A nőgyógyászom felírta nekem a Mistral fogamzásgátló tablettát, amelyet 9 napja szedek. A betegtájékoztatón olvastam, hogy abba kell hagyni a gyógyszer szedését, ha jelentkeznek bizonyos trombózisra utaló mellékhatások. Nálam...

        melyvenas trombozis

        2013-02-10 21:07
        jo estet. En augusztus vegen kaptam egy melyvenas trombozist a bal karomban. 5 honapja kint elek angliaban es warfarin-ra alitottak napi 5 mg az adag az INR-em 2.6..Szoval lenne par kerdesem: -Lehet e nekem futni sokat? -Lehet e lazitanom? (Labra) -lehet e tornaznom a...

        vizelet probléma

        2013-01-11 17:37
        Tisztelt Doktornő, Doktor Úr! Vizelet tartási problémáim vannak de csak stresszes időszakomba. Éjszaka nem kelek fel egyszer sem mert nem kell. Ha stresszes napom van, vagy szorongok akkor akár 10 percenként is mennem kell. Ha érzem akkor azonnal mert nem tudom...
        A lista folytatódik a következő oldalon, kérjük lapozzon!