Leszokás, elvonási tünetek

Tisztelt Doktornő! Szorongásos pánikroham miatt 4-5 éven át szedtem Olwexya 150 mg-ot naponta 1-et. Egy éve az aktuális kontrollon (Szorongás ambulancia) felvetettem, hogy csökkenteném a dózist, illetve ha lehetséges, letenném a gyógyszert. Betartva a fokozatosságot, az orvos javaslata szerint csökkentettem a szedést, fél éve már csak naponta 1x75 mg-ot szedtem az Olwexyából, aztán hónapokon át kétnaponta 1 szemet. Most egy hete szedtem a gyógyszerből utoljára. Fejmozgásnál, szemmozgásnál érzek kis szédülést ("elfolyik a kép") . Ez inkább kellemetlen, mint elviselhetetlen. Ettől eltekintve, elképzelhető, hogy ennyivel megúsztam az elvonási tüneteket?:-) Vagy még nem lehet azt mondani, hogy kiürült a szervezetemből a gyógyszer? Köszönöm előre a válaszát.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza gyógyszer elvonás témában

Tisztelt Kérdező,

Igen a tapasztalt tünetek az elvonással járó mellékhatások. Várhatóan egy-két hét alatt megszűnnek. Egy hét után nem várható új elvonásos tünetek megjelenése.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. január 03., 10:29; Megválaszolva: 2015. január 03., 20:30
Kérdések és válaszok: Szorongás, pánikbetegség
Szeparációs szorongás? Mit lehet...
Jonapot! Adott egy 1eves 2honapos ikerpár, (fiu , lany) .Kb 1honapja a fiu viselkedese nagyon megvaltozott. Foldhoz verte magat, duhrohamai voltak, falba...
Pánik vagy komolyabb?
Tisztelt Doktornő! Hosszú évek óta szenvedek depresszióban és szorongasban. Erre Citapramot és Rivotrilt szedek, reggel 30 mg citapram és 0,5 mg...
Fejfájás - escitil?
Kedves Doktornő! Mindig is aggodalmas típus voltam, ami kb. 2honapja erősödött fel bennem, főleg a 2,5 éves kislanyommal kapcsolatban. De úgy...
Nyugtató vagy hangulatjavító
Tisztelt Doktornő! November közepén kezdődtek a panaszaim. Azóta már másodszor vagyok 1 hónapos táppénzen és még nem jutottam sehova....
Mi állhat a háttérben?
Tisztelt Doktornő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy 5 évvel ezelőtt volt egy síbalesetem, akkor ott nagyon megijedtem halálfélelmem volt!...