Billentyű prolapsusa

Kedves Dr! Szívultrahangon megállapították, hogy a kéthegyű billentyű prolapsusom van. Béteblokkolót írt fel az orvos (concor 1, 25) . Anamnézis: Időnként palpitátió. Státusz: Jk: 20 AO: 33 Sep: 24 Bp: 25 E-IVS: 2 Septum: 12/15 DD/Ds: 42/46 Hf: 12/17 EF: 66% E/A: 70/50: BKVmax: 1.3 Mitrális anterior laza szerkezet, prolabál, MI jelzett RR: 130/85 hgmm;P: 90/min EKG: s.r norm görbe Nekem a fentiek nem igazán mondanak semmit, de már lassan egy éve vannak olyan tüneteim, amik nagyon kellemetlenek, sajnos egyre gyakrabban. Kérdésem az lenne, hogy a felírt béta blokkoló csakis az egyedüli megoldás? Mivel erről azt hallottam, hogy az embernek élete végéig szedni kell? Egyszerű étrend módosítással, vagy több pihenéssel nem lesz jobb? Amiket érzek: szívdobogás érzés, szédülés, fáradékonyság. A vizsgálat előtt a háziorvosom a panangint írta fel, de mivel ez nem javított a helyzeten, megcsináltattam az ultrahangot. Ott az orvos azt mondta, hogy a panangint ne szedjem, fölösleges. Elképzelhető, hogy valamilyen ételekhez kötött a dolog? Megfigyeltem, hogy csíipős ételeknél, szénsavas üdítőknél, fenil alanin tartalmú élelmiszerek fogyasztása esetén gyakoribbak voltak a tünetek. 18 éves koromban sportolás miatt kreatint szedtem, akkor voltak hasonló tünetek. Fentieket csak azért írtam le, hogy hátha kiderül belőle, hogy mitől alakult ez ki, és hogyan gyógyulhatok ki belőle. Mit tanácsol, kezdjem el szedni a béta blokkolót? A rosszulléteken kívül lehet egyéb problémám is ebből a prolapsusból? Köszönöm előre válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bene Orsolya válasza szívultrahang témában

KEdves kérdező!

"Mitrális anterior laza szerkezet, prolabál, MI jelzett" - az egész leletből ez a lényeges eltérés. A mitralis prolapsus alapjában véve egy jóindulatú billentyűhiba, a billentyű szerkezete ilyenkor lazább, ill. a billentyű visszaengedhet több-kevesebb vért (ez az MI) - ez az Ön esetében minimális. Gyakran társulnak kellemetlen tünetek az eltéréshez, mint pl. az Ön által is említett heves szívdobogás, de jelentkezhet mellkasi fájdalom, ritmuszavar, súlyosabb billentyűhiba esetén fulladás is. A béta-blokkoló kezelés csökkentheti a panaszokat, ha javulás következik be a gyógyszerre, akkor tényleg "nehéz" lesz később elhagyni, vagyis valószínűleg a gyógyszer abbahagyásával a tünetek is visszatérnek. Esetleg rendszeres testmozgás (inkább dinamikus jellegű, séta, kocogás, úszás) , bővebb folyadékbevitel, stresszoldás, a kávé, alkohol kerülése segíthet még. Elképzelhető, hogy a puffasztó, nehezebben emészthető ételek-italok reflexes úton okoznak palpitációt, ha úgy látja, rontanak a panaszokon, inkább kerülje őket.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. október 04., 15:54; Megválaszolva: 2011. október 06., 23:03
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Bal pitvar kissé tágabb
Tisztelt Doktornő! 42 éves vagyok ,1980-ban műtöttek szívre.Voltam cardiológián és szeretnék érdeklődni van -e ok az aggodalomra. EKG:...
Emelkedett Ck és LDH
Kedves Doktornő! Évek óta 300-500 U/L között mozog a Ck érték a laborletetemen.Ezt eddig a fizikai munkára fogtam.Most viszont az LDH érték is igen...
Nagyon magas diasztolés érték
KEdves Doktor Nő! Már kétszer is mértem nagyon furcsa vérnyomás értéket. Mindkét esetben éppen "pánik" szerű roham alatt, heves szívdobogás...
Covid 19 oltás
Tisztelt Doktor Nő! A házi orvosom hétfőre Szputnyik vakcinára jegyzett elő választást sem hagyva hogy elfogadom e ezt a vakcinát vagy sem. Mivel...