kontakt vérzés

Tisztelt doktor úr! A problémám a következő: 16 éves korom óta van méhszájproblémám, melyet rendszeresen kezeltek. Második gyermekem születése óta rendszeresen együttlét után vérzek. Körülbelül egy évvel ezelőtt lett felhelyezve egy spirál is. Mivel mostanra odáig "romlott" a helyzet hogy minden együttlét után olyan mennyiségű vér távozik, hogy az ágyneműt is mosnom kell, ezért felkerestem egy orvost, aki annyit mondott gyulladás okozza, de már akkor is a rákszűréshez szükséges mintavétel is vérzést eredményezett. Kaptam antibiotikumot, melyet be is szedtem. A mai napon ismét felkerestem egy orvost, aki megállapította, hogy nincs gyulladás, és szerinte a spirál okozza (figyelmen kívül hagyta, hogy többször jeleztem neki, spirál előtt is megvolt a probléma) . A vizsgálattól ismét vérezni kezdett a méhszáj, melyre csak annyit mondott Ő nem tudja, hogy ezt Ő okozta e vagy meglévő volt e. Azt tanácsolta vegyük le a spirált és csináljunk egy egészségügyi kaparást. Mitől lehet ennyire makacs kontakt vérzés illetve a leírtak alapján tényleg indokolt e a spirál levétele és az egészségügyi kaparás? Mit tudnék tenni vagy hova tudnék fordulni tényleges diagnózisért? Tisztelettel és köszönettel: gorsolya

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza Spirál melletti vérzés témában

Kedves Kérdező! A fiatalkori méhszáj bármilyen problémája, melyet ugyan nem részletezett, nincs összefüggésben a jelen helyzettel. Bármilyen lobos, vagy hatalmas méhszáj hiba szivárgó, kontakt vérzést okozhat, erőset nem. Az, ha hormonális okokból lenne, hüvelyi ultrahangos a méhnyálkahártya vastagságából megmondható. De a spirál jelenlétében nem lehet megítélni, vagy gyógyítani egy vérzéshajlamot, mert legvalószínűbb okozója az egész problémának. Gyulladás biztosan nem volt oka a vérzésnek. Hogy a spirál eltávolítása után legyen kaparás, nem feltétlenül kell, ha a vérzéshajlam ezzel megszűnne. De ha lehet, a jövőben ne ez legyen a fogamzásgátlás megoldása.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. február 25., 13:53; Megválaszolva: 2015. február 26., 12:45
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...