Menstruációs zavar fogamzásgátlótól

Tisztelt Doktor Úr! Január 28-án jártam nőgyógyászati vizsgálaton, amikor felírták nekem a Symicia nevű fogamzásgátlót. A menstruációm február 12-én jött meg, akkor el is kezdtem szedni a fogamzásgátlót. 7 napig rendes vérzésem volt. Utána, egészen a mai napig (február 24) barna folyásom van. Az első 2 nap (február 19 és február 20) csak egészen kevés volt a barna folyás. Február 21-én elmentem konditerembe, és aznap jóval több volt a barna folyás. Azt követő nap (február 22.) nem mentem sehova, és így a barna folyás kevesebb lett, de több mint az első két nap. Február 23 az eddigieknél jóval több volt a barna folyás és sokkal "folyékonyabb" (más szót nem tudok rá) és ma is tornáztam, de csak itthon. Ma (február 24.) reggel az első vizelésnél egyszerre nagy mennyiségű alvadt vér távozott. A fogamzásgátlót február 20-án vettem be utoljára. Előtte minden nap bevettem, de ez után már nem mertem. Mikor szedtem a fogamzásgátlót több mellékhatást is tapasztaltam. Fejfájás, hasfájás, emlőfájdalom, emlő megnagyobbodás. Míg szedtem a fogamzásgátlót, addig nem szedtem semmilyen más gyógyszert és nemi életet sem éltem. Ezelőtt egyszer szedtem fogamzásgátlót, még 2014. januárjától - áprilisáig. De attól a fogamzásgátlótól nem jött meg egyáltalán a menstruációm, ezért abbahagytam. Normális-e ez a barna folyás? Okozhatja-e a fogamzásgátló? Segítségét és megértését előre is köszönöm. Üdvözlettel: Erika

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza Fogamz6ásgátló tablettaszedés témában

Kedves Erika! A fogamzásgátlóban kevesebb a hormontartalom, mint amit aznapra a petefészek termelt volna. Így az első ciklusban gyakori a leírt vérezgetés. Ez további ciklusokban már nem lett volna. ha jól értelmeztem, előbb abbahagyta a szedést, mint a 21 tabletta. Így a napok múlva jelentkező vérzés megint természetes következmény. Most hagyjon egy komplett ciklust szabadon, védekezzen helyileg és az első, spontán vérzéssel indítson babonából másik gyógyszerrel menetrendet.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. február 24., 11:16; Megválaszolva: 2015. február 24., 16:10
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...