Nem kívánom a szexet

Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő, A párommal már 1 éve és 5 hónapja vagyunk együtt. A kapcsoltunk előtt nem szedtem fogamzásgátló tablettákat, ugyanis előtte nem éltem szexuális életet. A kapcsolat elején nagyon jó volt vele az együttlét, sose volt gondom az orgazmussal, és volt hogy egy nap többször is szeretkeztünk. De sajnos mára már egyáltalán nem kívánom a szexet. Nem a párommal van a baj, nagyon szeretem, nem undorodom tőle, csak egyszerűen nem érzek késztetést a szex kezdeményezésére, és egyáltalán nem is kívánom. A párom ezt mindig megjegyzi, hogy én sosem kezdeményezek. Úgy érzem nem vagyok elég jó, hogy ő többet vár el tőlem, bár sosem mondott nekem ilyet, hogy probléma lenne velem. Fogamzásgátló tablettát is szedek már, a neve Yasminelle. Nincs semmi betegségem, csak a vérnyomásom alacsony mindig, illetve migrénes fejfájással küszködök, bár a gyógyszer szedése óta már nem fáj, csak akkor ha épp a 7 napos szünetet tartom. Mi történek velem, mit tegyek? Félek elmondani a páromnak, mert azt hinné, hogy őt nem kívánom. Ez örökre így marad? Kérem segítsen, mit tanácsol annak érdekében, hogy újra megnőjön a szexuális vágyam? Válaszát előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel, egy kétségbeesett 19 éves lány.

Dr. Pétervári László válasza szexuális vágy csökkenése témában

Az egyszerű használatuk miatt régóta népszerű fogamzásgátló tabletták szintetikus úton előállított ösztrogént és progeszteront tartalmaznak, amelyek két női nemi hormon (FSH és LH) szintjének csökkentésén keresztül gátolják a petefészkek anyagcseréjét. Elnyomják az ovuláció folyamatát, és csökkentik a menstruációs ciklus középső harmadában nagyobb mennyiségben termelődő férfi nemi hormonok (androgének) mennyiségét is. A tesztoszteront kötő fehérje szintézisének növelésén keresztül tovább csökken a nem megkötött állapotban lévő tesztoszteron szintje, vagyis a tabletták szedése kétféle módon is hatással van a férfi nemi hormonok termelődésére. A kötetlen állapotú tesztoszteron fontos szerepet játszik a nők egészséges szexuális működésében, emiatt a hormonszint csökkenése felelős lehet a nemi vágy csökkenéséért.

Ezeknek a tablettáknak olyan esetleges mellékhatásaik lehetnek, mint a szexuális vágy csökkenése vagy a szexuális aktus közben érzett fájdalom. Ha pedig valakinél már jelentkeztek ezek a panaszok, akkor fontos lenne megemlíteni a fennálló tünetek és a fogamzásgátló tabletták szedése közötti lehetséges kapcsolatot, és nem kizárólag pszichológiai okokkal magyarázni a panaszok megjelenését. A szexuális vágy csökkenése és a fogamzásgátlók szedése közötti kapcsolat már jó néhány éve ismert, azonban ez az első olyan vizsgálat, amelyben a tabletták tesztoszteront kötő fehérjére gyakorolt, hosszú távú hatásait próbálták meg felmérni. A világon mintegy száz millió nő szed fogamzásgátlókat, ezért nyilvánvaló, hogy további kutatásokra van szükség ezen a téren.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 23., 14:47; Megválaszolva: 2012. október 25., 22:11
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
HPV lelet èrtelmezés
Üdv, HPV lelettel kapcsolatban szeretnék kérdezni, zavaris információkat kaptam. A leletem a kovetkezo: A minta HPV DNS pozitiv (+) , azonban a...
Hormonprobléma
Szép napot! Mitől lehet , hogy csak akkor érzem jól magam amikor megjön. Olyankor úgy érzem rendesen működik a testem , fellélegez. Nem vagyok...
Mennyi esélyem van?
Tisztelt Doktor Úr! Áprilisban pozitív lett a rákszűrésem: ASCUS -atypusos sejtek, nem neoplasztikus elváltozások, metaplasia. HPV minden...
Betadine hasmenéy
Jó napot! A kérdésem az lenne,hogy este felhelyeztem egy betadine kúpot,reggel óta hasmenésem van. Lehet e köze hozzá illetve napi szinten szedek 50mg...
1 szemmel több fogamzásgátló...
Tisztelt Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a héten csütörtökön azaz 07.28.-án reggel bevettem a tablettát a szokott időben de...