Síkosító allergia?

Pár napja szeretkeztünk a párommal és egy újfajta óvszert használtunk. Kb 1-2 nap múlva nálam viszketés, irritáció és gombás fertőzéshez hasonló tünetek jelentkeztek, a párom pénisze pedig először csak viszketett, majd nagyon megduzzadt. Lehetséges hogy allergiásak vagyunk az újfajta óvszeren alkalmazott síkosítóra? Mit tehetünk a tünetek kezelése érdekében? Előre is köszönöm a választ.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza síkosító allergia témában

Kedves Kérdező! A leírásalapján a gombás fertőzés mindkettejüknél valószínűbb, mint az allergia, de a hüvelygomba egyszerű vizsgálattal igazolható, mindkettejüknél jól kezelhető. De megnyugtatás képpen ne alkalmazzák ezt a szert, mert az allegiát, ha mégis van, nehezebb bizonyítani.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. szeptember 04., 20:23; Megválaszolva: 2012. szeptember 05., 23:25
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruácios zavarok
Tisztelt Doktor úr! 20 éves vagyok azt vettem észre 3-4honapja hogy 21 napos lett a ciklusom mi okozhatja? Februarban 18an jott meg Márciusban 15en most...
Gombás fertözés
Kedves Dr.úr. A napokban derült ki nállam hogy covid fertözött vagyok ezzel egyidejüleg jelentkezett nállam hüvelyi viszketés,égés. Kaptam rá...
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...