Gyógyszer hólyaghurutra
Kedves Doktornő! Én harmadik napja hólyaghurutra szedem az ügyeleten felírt CIFLOXIN 500 tablettát 2 szer 1-et. Ma reggel a derekam nagyon megfájdult, korábban már többször becsípődött, és most is hasonlóan fáj. Van itthon APRANAX 275mg, mert a nagyfiamnak nemrég ezt írta fel az orvosa szintén a háta miatt. Az a kérdésem, hogy bevehetem e, és milyen adagban a másik gyógyszerem mellé? Válaszát előre is köszönöm!
Legfrissebb cikkek a témában
Dr. Szanyi Andrea válasza gyógyszerek témában
Kedves Kérdező!
Nyugodtan szedheti az Apranaxot, napi 2x1-et, de nem biztos, hogy a 275 mg elegendő lesz a fájdalom megszüntetéséhez. Ha szükséges, 2x 550 mg-ot, azaz 2x2 tablettát is szedhet.
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

Dr. Szanyi Andrea
belgyógyász, háziorvos, geriáter
Kérdés: 2016. január 13., 14:32; Megválaszolva: 2016. január 15., 20:56