szanatórium
Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e még olyan teljes körű egészségügyi szolgáltatás, amit régen úgy hívtak, hogy szanatórium? Ahol orvosi rendelvényre foglalkoznak a beteggel / fürdőkúra, masszázs, fizioterápia stb,./Sajnos az évek során nehéz fizikai munkával sikerült elég sok "nyavalyát" összeszednem: gerincsérvek, sokízületi gyulladás, porckopás. Jelenleg is nagyon sokat dolgozom.De a most divatos wellness szolgáltatások számomra anyagilag elérhetetlenek.Kérem válaszoljanak hol és milyen orvos tudna nekem ebben segíteni?! Köszönettel
Dr. Szanyi Andrea válasza szanatórium témában
Kedves Kérdező!
Reumatológia szakrendelés adhat beutalót gyógyfürdőbe. A társadalombiztosítás részben finanszírozza ennek költségét, bizonyos önrészt a betegnek kell megfizetnie. Létezik bizonyos gyógyfürdőkben úgynevezett nappali kórházi ellátás. Itt napi bejárással kap fizikoterápiát, masszázst, fürdőt és egyéb kezeléseket. Erre is reumatológus szakorvos adhat beutalót. A nagyobb gyógyfürdőkben, Hévíz, Hajduszoboszló, Harkány stb. két-három hetes kezelések érhetők el ottlakással. Reumatológus adhat beutalót, illetve a háziorvos az ottani reumatológiai szakrendelésnek. A betegnek kell beadnia igényét, majd előjegyzés alapján kapja meg a beteg a beutaló időpontját. Ez esetben is kell önrészt fizetni.
Mellékelem a Hévizi gyógyfürdő ide vonatkozó leírását. A szabályok a többi esetében is hasonlóak.
"A hévízi gyógykúra várakozási ideje közel egy év. Ez alól kivételt a frissen műtött betegek jelentenek, akik három hónapon belül felvételt nyernek. A bekerülési idő lényegesen lerövidíthető, ha a háziorvosi beutalóval érkező igénybe veszi a hévízi Szent András Reumakórház esetleges szabad kapacitását, és az erre épülő panzió jellegű szolgáltatást. Ebben az esetben a háziorvosi beutalóval gyógykúrára érkezők a kezeléseket járó betegként veszik igénybe. A gyógyfürdő szolgáltatásokért csak kiegészítő díjat kell fizetni az érvényben lévő árak szerint, mivel nem OEP finanszírozott fekvőbetegként kerülnek felvételre."
