Divigél

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

62 éves nő vagyok. Kb.30 éve méh eltávolításom volt a petefészkek megtartásával, ösztrogén túl termelődés miatt.Ezután rossz közérzet, zavartság  tünetek jelentkeztek és Estoderm tapaszt, majd Divigél kezelést kaptam. Egy éve saját elhatározásomból hagytam abba a Divigél alkalmazását.

A  Digivél abbahagyása után panaszaim ismét erőteljesen folyamatosan jelen vannak az életemben.

Kérdésem, hogy javasolt-e a Divigél alkalmazása?   

Tisztelettel várom válaszát:

Piros

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a menopausa témában

Kedves Kérdező!

Az javasolnám, hogy készüljön egy hüvelyi ultrahang vizsgálat, amely a petefészkekről nyújtana információt. Amennyiben nincs eltérés, és mammográfiás vizsgálata (emlő röntgen) is történt egy éven belül negatív eredménnyel, használhatja még a divigel-t.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Juhász A. Gábor
A kérdésre a Fókuszban a Nő! orvos szakértője válaszolt. Tovább a Fókuszban a Nő! oldalára
Kérdés: 2010. február 18., 18:55; Megválaszolva: 2010. február 18., 18:55
Kérdések és válaszok: Menopauza
Rosszullétek a pre-menopauza alatt
Tisztelt Doktornő! Másfél éve vissza-visszatérő rosszullétekkel küzdök. Vérnyomás, cukorszint ingadozás már mindennapossá vált. Ez sajnos...
Szükség van-e küretre?
Kedves Doktornő! Tavaly májusban vérzészavar miatt küretet végeztek rajtam, ami hyperplasiát igazolt.A szövettani eredmény sem mutatott...
Hormon szedése
Tisztelt Nőgyógyász! 45 éves nő vagyok. Sajnos 42 évesen elmaradt a menzeszem. Azóta küzdök a menopauza kellemetlenségeivel, hőhullámok...
Bordataji fajdalom
Kedves Doktorno! Panaszaim 5 hete, egy hosszantarto, szarazkohogessel jaro betegseg kapcsan kezdodtek. Mar 2 hete kohogtem nagyon erosen, es epp mikor a...
libidó és menopauza
Kedves Doktornő! 48 éves vagyok, 6 hónapja egyáltalán nincs menstruációm. Voltam klimax-rendelésen, a vérképem jó, különösebb panaszaim...