• Gyógytorna utáni szédülés, hányinger

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/Ur! Amint itt lentebb látható decemberben csípőprotézis műtétem volt. Mellette gond van a gerincemmel is. A nappali kórházi kezelés nem hozott eredményt. A protézis miatt igen kiméletes volt a kezelés. Most kombinált és erős gyógytornára járok a protézis és a gerinc melletti izmok erősitése miatt. A kezelés felénél tartok. Minden gyógytorna után erősen szédülök és hányingerem van. Házi vérnyomásmérővel megmértem a vérnyomásomat és az eredmény 107/68 lett 90 pulzussal. Általában az alacsony vérnyomásra mozgást javasolnak. Nekem úgy tűnik, mintha a rosszullét a gyógytornától lenne. A normális vérnyomásom szinte életem során mindig 140/90 volt, de az ujabb kutatások szerint ez magasnak számít, és a háziorvos 5 mg normodipint javasolt, amit szedek is. Ennek következtében (házi mérővel) általában 120/80 körül szokott lenni. A nappali kórházban hivatalosan is ennyit mért a Főorvos Asszony. Eddig soha nem volt gondom a gyógytornával, de az is tény, hogy ez az eddigi legerősebb. Elképzelhető, hogy a gyógytornától vagyok rosszul? Köszönettel és üdvözlettel

        WEBBeteg szakértő válasza a magas vérnyomás témában

        Kedves kérdező! Mozgás hatására a vérnyomás emelkedik, majd a pihenési szakban újra csökken. Elképzelhető, hogy ez az Ön esetében kifejezettebb, a tornát követően esetleg bővebb folyadékfogyasztás segíthet. Ha a rosszullét ájulással is társul, részletes kardiológiai kivizsgálás javasolt.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010. július 16., 00:12; Megválaszolva: 2010. július 25., 22:41

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Férjemnek, aki 43 éves, valószínűleg már hosszabb ideje enyhén magas, de ingadozó vérnyomàsa van. Mostanàban naponta többször méri: 130/80 és 150/90 között változik. Leginkább a 130-140 - es tartományban...
        Tisztelt Doktornő! 35 éves sportos férfi vagyok, egy elég stresszes időszakon vagyok túl vagyis azt hittem. Pár éve aorta billentyű meszesedést diagnosztizáltak nálam,de kis mértékű, gyógyszert nem kell szednem. Mivel évente járok...
        Jó napot kívánok! Tihanyi Ilona vagyok, a kérdésem a magas vérnyomásra szedett gyógyszerrel függ össze. Kb. 10-15 éve szedem az Amlodipin Sandoz 5 mg. tablettát napi 1/2 szemet. Rendszeres mérés esetén van, hogy napi 2x 1/2 szemet szedek be....
        Tisztelt Doktornő! 38 éves vagyok. Összetett problémával keresem önt. Elég sok trauma ért mostanában, munkahelyi stressz, kimerültség amúgy is stersszes típus vagyok, magas a vérnyomásom, a legmagasabb 164/85 volt 97-es pulzussal de átlagban...
        Tisztelt Doktor úr, Bizonytalan mellkasi panaszaim miatt kerestem fel a belgyógyászatot, ezek szúrások bedobbanások, kellemetlen mellkasi nyomásérzések voltak. Magasvérnyomásom van kb. 10 éve, négy éve enyhe mitralis prolapsust állapítottak...
        Tisztelt Doktornő! A fél évvel ezelőtti kérdésemhez képest a következőt állapították meg. A Coverex As 5 mg-mal beállt a vérnyomásom kb 125/80-ra és pulzus 70 körül A Betagent 3 hete elhagytam, ezóta kétszer volt olyan rosszullétem amik...
        Tisztelt Doktornő! 30 éve magas vérnyomásom van. Gyógyszereimet szakorvos rendelte, kivizsgálások után. Jelenlegi gyógyszereimet 5 éve szedem. Irbesartan Zentiva 300 mg 2x, Pretanix 1x, Bisoprolol 5 mg 1x és Merckformin1000 1x. Tavasszal...
        Tisztelt Doktornő! A vérnyomásom alacsony szokott lenni, 100-110/ 60-70 körül. A pulzusom is 50-60 körüli értek körül mozog, néha előfordul, hogy ettől is alacsonyabb. Az utóbbi időben általában hidegfrontra fordult elő, hogy éreztem, hogy...
        Tisztelt Dr.Molnár Dóra ! Babát szeretnénk párommal! De magasvérnyomással küzdöm! Bisoprolol 5 mg/napi egy tabletta A vérnyomásom 170/85 a pulzusom pedig 100 vagy felett szokott lenni ! A kérdésem az lenne,hogy ez a gyógyszer hatással van e...
        Üdvöletem aki válaszol!Tolosa-Hunt sy.m van immár 3x jött elő.Szteroidot medrol kaptam 5 napig napi1000mgot.Hétfőn hazaengedtek napi 100mg medrol kell szednem de azota rosszul vagyok.egyszer elájulok mert leesik a vérnyomásom estefelé meg felugrik...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Hirdetések
        Tartson velünk az emeletre
        A Stannah lépcsőliftek alkalmasak mindenféle lépcső akadálymentesítésére. (x)
        A ginzeng és ginkgó hatása
        Javítja a memóriát és az agyi vérkeringést. Gyógyszer nem csak időseknek. (x)
      • Infografika és videó
      • Hirdetés