Fogamzásgátló váltás miatti menstruáció kimaradása

Tisztelt Doktor Úr! Közel 6 éve szedek fogamzásgátlót. Először Diane 35-öt szedtem a bőröm, és hormonproblémáim miatt, vagy Dienillére váltottam. Tartottam egy 2 hónapos szünetet, az első hónap után rendesen menstruáltam, a második után sajnos egyáltalán nem jött meg. Ez gondolom normális a szünet miatt. Kérdésem, hogy 2 hónap kihagyás után mennyi időnek kell eltelnie, míg újra hat a tabletta? Mikor nyújt újra teljes védelmet? Köszönöm előre is, Kata

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátló témában

Kedves Kata!

Ha a tablettát a menses első napján kezdte el újra szedni, és előírás szerint szedte, akkor nem kell aggódnia, viszont ha a 7 napos szünetben egyáltalán nem jön meg a vérzés, akkor friss teszttel keressen fel nőgyógyászt!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2011. október 12., 21:51; Megválaszolva: 2011. október 13., 13:12
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...