Lehetek-e terhes escapelle tabletta után?
Kedves Doktornő! Március 19-én voltam eggyütt a barátommal, és egy baleset során kiszakadt a gumi, de elélvezett 21én elmentünk és bevettem az escapelle tablettát április 3-án kell megjönni. Lehetek-e terhes? Kérem segitsen a válaszával.
WEBBeteg szakértő válasza esemény utáni tabletta témában
Kedves Hölgyem! Csak annyit tudok biztosra, hogy a gyógyszert még időben bevette, ez biztosan jó hír. Ami fontos, hogy a gyógyszer hatására rendszertelenül is lehet vérzés, sőt, késhet is. Ha egy hetet késik, akkor mindenképpen csinálni kell egy terhességi teszetet, mert az esemény utáni gyógyszer csak kb. 75-80 %-ban véd a nem kívánt terhesség ellen.
Cikkek a témában
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
Dr. Farkas Ágnes
Megválaszolva: 2010. március 28.