• "Elvonási tünetek? "

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő/Úr!

        Azzal a problémával fordulok Önökhöz, hogy több, mint 6 éve szedem már a Novynette nevű fogamzásgátlót, az elmúlt évben azt vettem észre, hogy abban az egy hétben mikor nem szedem, rosszul vagyok.

        Rettenetesen fáj a fejem egy ponton, nem használ semilyen fájdalom csillapitó, szinte még nézni is fáj, minden apró mozdulattól lüktet a fejem, éjszaka nem tudok tőle aludni.Dolgozni is alig tudok.Szörnyű hányingerem van, az elmúlt két hónapban hánytam is, pedig soha nem szoktam hányni, akármilyen beteg is vagyok. Amikor elkezdem szedni attól fogva megszűnik minden tünetem.

        Két nőgyógyásznál voltam ez ügyben, egyikük szerint akkor lenne probléma, ha akkor fájna a fejem mikor szedem a gyógyszert, másik szerint a tampontól vagyok rosszul, csakhogy már előtte is rosszul vagyok mielőtt tampont használok. A gyógyszerszedést egyikük szerint sem kell szüneteltetni.Nem igazán vettek komolyan véleményem szerint.

        Két oyan kolleganőm is van, akik hasonló promlémával küzdöttek, nekik megállapitotta a nőgyógyász, hogy semilyen hormontartalmú fogamzásgátlót nem szedhetnek.

        Azt szeretnék megtudni, hogy segitene-e ha valamennyi időre abba hagynám a gyógyszerszedést, esetleg másikat szednék.Lehet-e komolyabb következménye ha tovább szedem ezt? Kell-e ezzel kapcsolatban valamilyen vizsgálatot végezni?

        Válaszát előre is nagyon köszönöm:

        Üdv.:Nita

         

         

         

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Nita!

        Első körben gyógyszer kellene váltania, aminek 1-2 ciklus alatt meg kellene szüntetnie a panaszt, ha ezt az éppen szedett gyógyszer okozza. Ha nem, akkor abba kell hagyni a gyógyszer szedését, hiszen valahogy, de mindenképpen ehhez köthető a dolog, és fejfájás szakrendelésre kell elmennie, ami neurológiákon található. Amit javasolnék pl. a Yasminelle nevű gyógyszer, amnek pici vízhajtó hatása is van, így talán a migrénes jellegű fejfájásra kedvező hatása lehet.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Boros Miklós
        általános sebész Itt kérdezhet

        Dr. Boros Miklós
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010-02-26 20:09:44; Megválaszolva: 2010. február 26., 20:09

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...
        Mistral fogamzásgátlóm 2.szemét 13 órával később vettem be a kelleténél. Az első és a később bevett gyógyszer közti időben nemiegyüttlétünk volt a párommal. Mi a teendő ilyenkor? Lehetek terhes?
        Tisztelt Doktor úr! 19 éves vagyok és a barátommal nem rég kezdtünk szexuális életet élni. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de nagyon félek, hogy terhes leszek. Az előjáték után /ilyenkor a péniszét a nemiszervemhez dörzsöli/, óvszerrel...
        Üdvözlöm! Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy már 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát (Dienille) és mellette szeretnék elkezdeni szedni egy étrendkiegészítő anyagcsere serkentő tablettát (InDiat). Azt szeretném megtudni Öntől...
        Tisztelt Doktor Úr! Doktor Nő! A 3. fogamzásgátló tablettát szedem.( először Mistral,  utána Novynette) ezektől minden tabletta szedés második hetében barnás közti vérzésem volt. Orvos tanácsára kaptam egy magasabb hormontartalmú...
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! 2019.06.01.-jén éjszaka hajnali 4 körül történt a baleset. Kiszakadt az óvszer és nem vettük észre. A barátom bennem ment el. Reggel vettük meg a tablettát, a baleset után 8-9 órával sikerült...
        Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr! Több, mint 2 hete egy “baleset” miatt sajnos úgy alakult, hogy esemény utáni tablettát kellett bevennem, ami miatt a menstruációm kb. 1 héttel korábban jelentkezett. Ekkor kezdtem el a Lindynette fogamzásgátló...
        23 éves nő vagyok. Symicia fogamzásgátlót írt fel a nőgyógyászom. Naponta 10 szál cigit szívok . Mennyire veszélyes ez így? Szeretném a későbbiekben abbahagyni a dohányzást.