A fogamzásgátlótól lehetek fáradékony?

Két hete újra kezdtem a fogamzásgátlót, a nőgyőgyász javaslatára Reziát szedek. 3 hónappal ezelőtt hagytam abba a Yadine szedését, melyet két évig szedtem. Mostanában nagyon fáradtnak érzem magam, pedig nem lenne rá okom, elég sokat alszom (7-11 órát) . Szerintem vitaminhiányom sincs. nyáron nem éreztem magam ilyen kimerültnek, viszont ez az elmúlt két évben jellemző volt, tehát úgy érzem, talán a fogamzásgátló hat rám így. lehet ilyen mellékhatása a tablettának? Tisztelettel: Brody

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

A fogamzásgátló átmenetileg okozhat ilyen jellegű mellékhatást.Ez néhány hónap után rendeződik, elmarad a panasza.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. december 01., 22:05 ;Megválaszolva: 2012. december 03., 22:36
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló-szedés
Tisztelt Dr. Úr! Roxanelle fogamzásgátlót szedek. Anno szerdai napon kezdtem el szedni a tablettákat és azóta a menstruáció mindig pontosan szombati...
Étrend kiegészítők és...
Üdvözlöm! Több éve Milligest fogamzásgátlót szedek, és egészségmegőrzés céljából L-glutamin aminosavat (napi 5g, puffadással küzdök...
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...