Esemény utáni tabletta után mikor várható a menstruáció?

Tisztelt Doktor! Én írtam Önnek a napokban, hogy aktus közben kiszakadt az óvszer. és szükséges-e a sürgősségi fogamzásgátlás. Végül is beszedtem az esemény utáni tablettát, az együttlét után kb. 36 órával, annál később biztosan nem. A baleset 5-6 nappal a mensim előtt történt. Ma kellene, hogy megjöjjön, de eddig semmi. Előtte 1-2 nappal barna folyásom van, de most semmi. Betegtájékoztatóban ugyan le van írva, hogy lehetséges 7 napot meghaladó késés, mégis aggódom. Igaz ciklusom vége felé történt a baleset, és peteérésem is volt félidőben, talán így kevesebb az esélye hogy baj lesz belőle. Ön szerint mikor fog megjönni? Fórumokon olvastam, hogy a beszedés után 5-6 nappal jelentkezett vérzés, igaz nem a menstruáció időpontjában. Ha nem jön meg, hány nap után forduljak orvoshoz? Vagy ez azért normális abban a tudatban, hogy ez mekkora hormonbomba a szervezetnek? Válaszát köszönöm előre is.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza esemény utáni tabletta témában

A beszedett esemény utáni tabletta tényleg hormonbomba a szervezetnek.Emiatt késhet menstruáció.

A készítmény nagy mennyiségű progeszteron nevű hormont tartalmaz. Ez a hormon hátrányosan befolyásolja a tüszőrepedést, a megtermékenyítést és a megtermékenyített, már osztódásnak indult petesejt méh-nyálkahártyába történő beágyazódását akadályozza meg. Már létrejött terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt.

Többféle tabletta létezik, általában a védekezés nélküli nemi aktust követő 72 órán belül kell az első, majd 12 óra múlva a második tablettát bevenni. Létezik olyan gyógyszer, amikor csupán egy tablettát kell bevenni 72 órán belül. Ezután 2-3 napon belül menstruációs vérzés alakul ki, mely során az esetlegesen beágyazódott embrió lelökődik a méhnyálkahártyával együtt.

Az ilyenfajta fogamzásgátlás csak alkalmi megoldásként javasolható, rendszeres fogamzásgátlásra válasszunk egyéb módszereket.

A tabletta magas hormontartalmú készítmény, így különösen fiatal lányoknál okozhat vérzészavart és a nemi ciklus felborulását.

Az esemény utáni tabletta mellékhatásai

Vérzés.

Hasgörcs.

Hányinger, hányás.

Folyamatos émelygés, szédülés.

Álmosság, dekoncentráció.

Ideális esetben a tabletta által kiváltott vérzés után kb. 28 nap múlva jelentkezik a következő vérzés. Elvileg egy ciklusban egyszer használható, de van olyan szakember, aki szerint három hónapon belül nem tanácsos újra használni

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 12., 15:15; Megválaszolva: 2012. október 13., 12:38
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Esemeny utani tabletta
Jo napot! Azzal a panasszal fordulok Onokhoz, hogy tortent egy kis baleset tegnap ejjel. A parommal aktus kozben kiszakadt a gumi. Kb. 1 ora mulva ujra...
Szükséges az esemény utáni...
Tisztelt Asszonyom/Uram! Barátnőm Mistral fogamzásgátlót szed rendszeresen. Ma kell elkezdenie a következő levél gyógyszert, viszont tegnap este az...
Második esemény utáni tabletta egy...
10-én bevettem egy esemény utánit, viszont 29-én kiszakadt a gumi és éppen kozépidőben voltam. vegyek be mégegy esemeny utánit, 72 órásat, ha a...
Kimaradt fogamzásgátló mellett...
Tisztel doktor Úr/Nő! Lassan 4 hónapja szedek fogamzásgátló tablettát. 2héttel ezelőtt (szombaton) kimaradt egy tabletta a levél 3.hetéből...