Sibo H2 teszt után
Üdvözlöm Doktorúr! 12napos normix kezelést kaptam, azaz napi 3x2 normix, napi 1200mg, kezelés alatt fodmap diéta. A 9ik, 10ik napon már megint ereztem puffadást, hasűri nyomást, és a kúra után 2 nappal is megint kótyagos a fejem, evés után másfél órával puffadok is,meg a gyomorszájam körül nehezítő nyomást érzek, sok böfögés , gombócérzet a nyelőcsövemben. Természetes ez még, legyek türelemmel, vagy a leletem alapján még kevés ez a terápia eddig, sokat fogytam már, december óta 12 kilót a 78ról, a leletet csatoltam h2 laktulóz, remélem lehet látni, mennyire szamít erősnek ez a lelet, esetleg metán termelő felmerülhet e, és szedhetek e vitaminokat, b12.t vagy valamit, ami kicsit feltölt? probiotikumot a kezelés alatt nem szedhettem, de nem is merek már többet azt sem a jövőben sem magamtól. Köszönöm a figyelmét, türelmét, és válaszát előre is! Minden tiszteletem!
Dr. Plósz János válasza SIBO témában
Kedves Kérdező! Ha a kúra előtti vizsgálati lelet van mellékelve, az pozitív határozottan (nincs értelme metán-termelés irányába nézni). Az, hogy a panasz már az antibitikum kezelés végén illetve utána rögtön visszatért, sajnos jó eséllyel annak a jele, hogy nem volt effektív a kezelés. Azonban ezt mindenképp érdemes mely egy kontroll kilégzési teszttel igazolni (a kombinált, szisztémás antibiotikum kezelés előtt). Vitaminok szerintem szedhetőek.