Magas Tiglicerid

Tisztelt Doktor Úr! A koleszterin szintem 7, 1 mml/L a tigliceridem 5, 86 mml/L, a jobb lábamon, belűl kb fél éve erős visszeresség jelentkezett. Mennyire magas ez az érték? Ön szerint van összefüggés a lábam és az érték között? Az orvosom Atorva-teva 20mg, Detralex, Aspirin szedését irta fel. Ön szerint ez elegendő?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Boros Miklós válasza lipid témában

Kedves Kérdező!

Az értékek magasak, fokozott szív- és érrendszeri rizikót jelentenek. A visszerességgel nem gondolnám, hogy összefüggenek.

A javasolt kezelés mellett rendkívül fontos a diéta, a hatékonyság egyéntől is függ, a következő kontrollon fog kiderülni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. január 24., 21:44; Megválaszolva: 2010. január 24., 21:44
Kérdések és válaszok: Egyéb
Trigliceridek!
Tisztelt Dr.Nő/Úr! Már 4-5 hónapja szedek gyógyszert a magas vérzsír szintre. Eddig az volt a baj, hogy vékony vagyok (49kg., szülés utáni...
Trigilicerid
szep napot! ma voltam vervizsgalaton mindedn rendben volt kiveveve amirol nem kaptam pontos valaszt hoyg az eredmenyemben a triglyceridy 2, 02volt, csak anjit...
Zsibbadás, gyomorhullámzás
Tisztelt Uram/Hölgyem, egy olyan problémával fordulnék Önhöz, mert már 17 éves korom óta (most 40 éves vagyok) zsibbad a hasam, karom, combom...
Kurkumin étrend kiegészítő...
Tisztelt Doktornő/Úr! Több helyen olvastam a kurkumin kedvező hatásairól. A kérdésem, hogy javasolják -e, és milyen dózisban az ilyen étrend...
Koleszterin csökkentés aktív...
Tisztelt Címzett! Elmentem nagy-labor vizsgálatra és magas lett a labor eredményemben a koleszterin szint, azaz: Se koleszterin: 6,9 mmol/l...