Kreatin kináz

Kedves Dr. Nő! A kérdésem a következő. Még augusztusban, laboreredményemen, a 'kreatin kináz érték 335 U/l' , míg a 'CKMB 42.0 U/L' volt. A neurológus akkor, a koleszterincsökkentő (rosuvastatin 10 mg) elhagyását javasolta, miszerint attól lehet az emelkedés. A gyógyszer szedését abbahagytam, és most újabb labor következett. Most a kreatin kináz még emelkedettebb 348 U/l, míg a CKMB 23 U/L. A koleszterinem pedig, visszaszökött a 8.1-es értékre Ezek szerint, az emelkedést nem a gyógyszer okozta. Fizikai terhelés nem volt. Mire lehet gondolni, illetve indokolt e egyéb vizsgálat ennek kiderítésére? Köszönettel Pap Zoltán

Legfrissebb cikkek a témában
    Nincs találat!

Dr. Szanyi Andrea válasza magas CK témában

Kedves Kérdező!

A CK emelkedését a koleszterincsökkentő gyógyszereken, illetve az izomterhelésen túl okozhatja még a pajzsmirigy alulműködése, veseelégtelenség illetve más gyógyszerek is, így aszpirin, vízhajtó és steroidok .

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2022. január 05., 17:53; Megválaszolva: 2022. január 11., 20:58
Kérdések és válaszok: Egyéb
Szérum kreatin kináz túl magas
A kérdésem az lenne, Tisztelt Doktor/Nő, hogy a szérum kreatin kináz értékem 4398 lett (a max.170 helyett)! ez ugyebár rengeteg, de az lenne a...
Herpesz vírus (vérvétel)
Tisztelt Doktornő! Most vetettel le a vért a herpeszvírusra, 2022. áprilisában. Azért vetettem le, mert ha valamilyen stressz, "idegesség" ér...
Kérdőjeles probléma
Jónapot kívánok! Előre is elnézést kérek, nem vagyok levél íráshoz szokva szóval nem biztos hogy értelmesen fogalmazok. Majdnem egy éve hogy...
Mai válaszra kérdés
Kedves dr. Baki Márta ! Sajnos nem figyelmesen olvasta el a feltett kérdéseimet, illetve nem látta a utolsó mellkas CT felvétel leírását, pedig le is...
Allergi miatt szenvedek tanácsot...
Tisztelt Doktornő! Kb. 25 éve pollenallergiát állapítottak meg. 2 éve erősödtek fel a tüneteim, szinte éves szinten kell szednem gyógyszert, és...