• Érprobléma

        Legfrissebb cikkek a témában
        Nincs találat!
         

        Üdvözlöm ! Szeretném segítségét , kérni! Április 23.-án szteroid injekciót kaptam ,Diprophosból egyet. Rá két napra kezdődtek a problémáim , amik hatalmas véraláfutás a combomon ,száraz bőr, élvékonyodott bőr, combomon hátul pontszerű bevérzések , és térdtől lefele iszonyat nehézláb érzés. Az lenne a kérdésem ez a szteroid injekciótól van e , és ha igen mennyi idő amíg elmulnak ezek a problémák ? Az injekció mellékhatásai ezek ? Amit még szeretnék tudni , hogy maga a szteroid mennyi idő után ürül ki a szervezetemből ? Érproblémáim utána helyreállhatnak e , vagy esetleg lehetnek e maradandóak ? Tudok e szedni esetleg vitamint bármit ami segíthet ? Köszönöm segítségét ! Tisztelettel Andi!

        Dr. Szanyi Andrea válasza a gyógyszer mellékhatás témában

        Kedves Kérdező! Látatlanban nehéz egyértelmű véleményt mondani. Nem derült ki, hogy milyen okból, hová, milyen formában kapta az injekciót. (Mindemellett, a tünetek kezdetét illetően a kérdés bizonytalanságot hagyott, mivel „április 23-a” idén még nem következett el, a kérdést április 17-én küldte be, talán 13-át akart írni?). A Diprophos kétféle hatástartamú szteroid kombinációja, melyek közül a hosszabbik lebomlási ill. kiürülési ideje több, mint 10 nap. A szteroidok mellékhatásai között szerepel ugyan a bőrszárazság, bőr elvékonyodás, de nem gondolom, hogy egyetlen injekció néhány nap alatt már ezeket kiválthatja.Az injekció helyén lehet véraláfutás, bevérzés. Ha a beadáskor esetleg egy kisebb bőrideget ért a szúrás, az is okozhat „nehézláb érzést”. Javaslom, hogy a száraz bőrt bőrtápláló krémmel kenegesse és panaszával forduljon a szteroid injekciót elrendelő orvoshoz.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szanyi Andrea
        belgyógyász, háziorvos, geriáter Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Szanyi Andrea

        Kérdés: 2019. április 17., 15:44; Megválaszolva: 2019. április 21., 16:24

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr! Panaszaik nagyjából egy hónapja kezdődtek. Hasmenés, gyengeség, háziorvos szerint vírusos megbetegedés. Pár nap múlva jobb lett, majd egyszer csak megint hasmenés és erős görcsök gyomroszáj környékén. Ehhez hányinger...
        Kedves dotor nő/doktor úr! Már több nappal ezelőtt, egy buliban sajnos elég sokat ittam. Volt pálinka és sör is. Nem éreztem másnaposságot. De a rá következő második és harmadik napon, nagyon gyengének érzem magam. Egyszer fázom egyszer...
        Kedves Doktor ur. Regiota fennallo hasfajasom van. Antibiotikum szedes ota all fenn. Laktoz intoleranciat megallapitottak. Kozben egy gyomortukrozesen atestem. Epes reflux es reflux lett megallapitva. 2 hete itopride supremexet kaptam. Azota talan megjobban...
        Tisztelt Főorvos Úr! 2019.10.07-én volt egy ileocolonoscopiam. A szakorvos azt mondta minden rendben van nem talált semmit. A histologiai eredményben van egy kis gyulladás és lympfofollikulärer Hyperplasie írt. Németországban élek itt a...
        Üdv! Egy 15 éves fiú vagyok aki lassan 2 éve test építéssel foglalkozik hobby ként. És egy olyan kérdéssel fordulnék magához, hogy ha ennyi évesen fehérje port szednèk izom építéshez, mert nem érzem a normális kajában lévő protein...
        Kedves Doktor Úr! Missed ab műtétem lesz, mert sajnos 8. héten elhalt a babánk. A műtét után mikor állhatok újra munkába, mikortól sportolhatok? A leglightosabb torna, ami számomra nem megterhelő (pl elliptikus tréner, szobabicikli)...
        Üdvözletem! A kisunokámról van szó, 2 és féléves kisfiú. Nem szeretném a szűlőket az aggodalmammal idegesíteni, azért szeretnék így kérdezni. A kisfiú jól eszik, de nagyon rosszul alszik. Fél éve született a kishúga, ezt látszólag...
        Tisztelt Doktorno! Nagyon koszonom jotanacsait! Ugy erzem, Doktorno sokat segitett nekem a valaszaival. A neurologiai szakrendeles utanra kertem egy idopontot egy pszihiaterhez, hol elkezdhessuk a kezelest a hipochondria ellen. Meg akarok szabadulni az...
        Tisztelt Doktor Úr! Vasárnap óta érzek napközben enyhe görcsös, mozgásnál szúró fájdalmat jobb oldalt alsó hastájon. Esténként erősebb sőt múlt éjjel kiterjedt az egész hasamra meg főként a gyomrom fájt annyira hogy nem tudtam aludni....
        Üdvözlöm doktor úr! Azt szeretném kérdezni, hogy refluxbeteg vagyok és már tíz éve szedem napi rendszerességgel Nolplaza 40 mg napi 1X. És most olvastam ,hogy tartós szedése gyomorrákot okozhat. Probáltam abba hagyni de azonnal vissza...