Hajhullásom okozhatja hormonális probléma?

Tisztelt Doktor Úr/Nő! 2009. májusában megszületett második kislányom. 9 hónapig szoptattam, de parox.pitvarfibrilláció miatt abba kellett hagynom a szoptatást. Ezt követően kb. 1 hónap múlva el kezdett hullani a hajam. Nem drasztikusan, de folyamatosan. Azóta is hullik a fejem tetején a leglátványosabb, szinte teljesen megkopaszodtam. A szoptatás alatt, folyamatosan szedtem tovább a femibion 400-at és vasat. Mirena spirált használok. Nem tudom, hogy mi lehet az ok. Okozhatja a spirál hormontartalma? Az első szülésem után is a szoptatás végéig hullott a hajam, de aztán rendeződött. Akkor fogamzásgátlóként szintén az egyfázisú tablettát szedtem, de akkor abbahagytam, mert a hajhullást valószínű az idézte elő. A terhesség utáni hormonszint ingadozásnak már be kellett fejeződni. A szoptatást pedig már februárban abbahagytam. Mi lehet az ok? Szabaduljak meg a Mirenától? (A szívproblémáraNebivololt szedek 2.5.mg-ot) Válaszát előre is köszönöm.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a hajhullás témában

Kedves Kérdező! Amikor főleg a fejtetőn ritkul meg a haj, mindenképpen felmerül a hormonális eredet, azaz a nőies típusú androgén alopecia. Ennek két típusa van. Az egyik esetében valódi hormonszint eltérések vannak, mely nőgyógyászati endocrinológiai szakrendelésen vizsgálható. Előfordulhat azonban olyan erős diffúz hajhullás is, ami hátterében gyógyszerszedésvagy rejtett bakteriális góc áll. Elkerülhetetlen a hajas fejbőr vizsgálata és egy rutin laborvizsgálat is ezekben az esetekben. Mindenképpen kérje háziorvosa vagy nőgyógyásza segítségét.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2010. augusztus 02., 14:10; Megválaszolva: 2010. augusztus 03., 16:22
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...