Végbélnyílás körüli kiütések

Üdvözlöm! Olyan problémám lenne, hogy a végbélnyílásom körül pattanásszerű kiütések vannak (sexuális együttlétem 1,5 hónapja nem volt) Decemberben már volt ilyen tünetem, akkor bőrgyógyász a Fluconer tablettát írta fel és el is múlt! Most viszont ismét előjött, de mivel a jelenlegi helyzetben rendelésre nem tudok elmenni így a házi orvosommal felíratattam ezt a gyógyszert és heti 1 alkalommal szedtem, ahogy a bőrgyógyász első alkalommal is javasolta, viszont még mindig nem múlt el, sőt több jött ki! Maga a kiütés nem viszket, de érzékeny! Igazából az lenne a kérdésem, hogy ez mitől jöhet ki, lehet-e allergia, bélrendszeri esetleg táplálkozási probléma? Itt az oldalon arról is olvastam, hogy fogamzásgátló tabletta éveken át tartó szedése is válthat ki gombás tüneteket, esetleg ebben az esetben ez előfordulhat, mert én 7 éve szedem! Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bodnár Edina válasza a gomba témában

Én úgy gondolom, hogy gombás fertőzése van. Szedjen hetente 150 mg fluconazole tartalmú gyógyszert 4 hétig hetente 1x, illetve lokálisan kezelje Travocort krémmel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. április 16., 21:45; Megválaszolva: 2020. április 23., 17:34
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...