Mérgezés

üdvözlöm T. Dr. Rákóczi Éva! Bemásoltam az előző levelezéseinket és most tudnék válaszolni az Ön által feltett kérdésre. Édesanyám NEODOLPASSE (diclofenat+natrium+cink) infúziót kapott 5 db-ot és persze krémes kezeléseket a kórházban 5 nap alatt, mely kezelések után kijött a kórházból és másnap rosszul lett. Nem tudom, hogy lényeges-e, hogy citromos vizet ivott és utána lett rosszul. Előző levelemben leírtam, hogy milyen tünetek jöttek rajta ki és mi kihívtuk a mentőket. Egy hétig megint bent tartották a kórházban, mely kapcsán a következő vizsgálatokat végezték el: 1.) mellkasröntgen (eredmény: negatív) 2.) hasi ultrahang (eredmény: Kp nagy, kőmentes epehólyag, minden ép, szelerote scleroticusak) 3.) EKG (eredmény: negatív) 4.) gyomortükrözés (eredmény: nyelőcső felső részén 2-3 mm-es erőziók, zöld diónyi axialishiatus hermia, melynek nyh-ja errodált. Élénk pedrosztatika. Nyálkahártya gyulladt, sérülékeny, antrumban erodált. Abulpus sima falu, nyálkahártyája sérülékeny, gyulladt. Orvosi vélemény: gErd LA-B. Hiatus hernia, erotiones ventr. Gastroduoenitis.) A fentieket az orvosi papírokból olvastuk ki, mert a belgyógyász azt mondta, hogy nem indokolt a továbbiakban a kórházi bentfekvés, így haza engedi, de továbbra sem tudja mitől lett rosszul és talán menjen el egy olyan kórházba ahol megtudják vizsgálni, hogy valamilyen szerre nem allergiás-e. Persze azt nem tudta megmondani, melyik kórházban tudják ezt megmondani. Egyébként ez a sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórházban történt. Így édesanyám hazajött, de fogalmunk sincs, hogy mi volt a rosszullétének az oka. Kérem segítsen, hogy ez normális kivizsgálási folyamat? Tényleg csak ennyit tud az orvos? Féltem édesanyámat, mert trombózisos, cukros, édesapám meghalt tüdőembóliában és nem szeretném ha megismétlődne a tragédia a családban, de úgy látom, hogy már az orvosi kezekben sincs biztonságban az ember. Elnézést! De eddig Újhelyben ez a tapasztalatom! Tisztelettel: Hutás Anikó Előző levelem: Édesanyám 55 éves, a reumatológián kiírtak neki 5 infúziós kezelést, melyet fel is vett. Egyébként szerzett diabétesz-e van (gyógyszeres) és syncumárt szed, trombózisa miatt. Miután kijött a kórházból az infúziós kezelések után másnap rosszul lett. Vörös lett a teste mindenhol, nagyon égett, verejtékezett, viszketett, kába lett, pufadt a hasa, hasmenése lett, ájulásérzése volt. Mentőt hívtunk, azóta is kórházba van. Kapott infúziót és vért vettek tőle. Fehérvérsejtejei száma magas. Nem tudják mi a baja, de nem is igazán kezelik. Kiírtak egy EKG-t és mellkasröntgent, melynek nem közölték az eredményét és gyomortükrözést akarnak, de anyu nem akar belemenni, mert retteg ettől a vizsgálattól. Mi arra gyanakszunk, hogy cink volt az infúziós (reumás) 5 napos kezelésben, és hogy esetleg cink túladagolás az ok, de az orvos azt mondta (belgyógyász) , hogy ez hülyeség. Azóta panasz nincs, mi mérgezésre gyanakszunk. Kihez lehet ilyenkor fordulni, mert a kórházban szerintem nem célirányos vizsgálatot írnak ki. Már öt napja a kórházban van tünetmentesen és még semmiről nem tájékoztatták és a fent említett vizsgálaton kívűl más nem történt. 2011-03-15 22: 38 Tisztelt Hölgyem! SZámos gyógyszeres kezelés, többek között infúziós formában is okozhat mellékhatásokat általánosan, de a nevét nem írta meg, ezért kérem tájékoztasson, hogy ebben a kérdésben segíthessek Önöknek. Köszönettel. 2011-03-17 07: 52 Üdvözlettel: Dr. Rákóczi Éva, Belgyógyász-fertőzéstan szakorvos

Dr. Rákóczi Éva válasza gyógyszer mellékhatás témában

Tisztelt Hölgyem!

A kezelésnek sajnos lehetnek nemkívánatos mellékhatásai, amelyet leírt, azok megfelelnek ennek. Ez előre nem számítható ki, és ezért nem tehető felelőssé a beadó orvos sem, viszont a hatóanyag irányában a későbbiekben valóban célszerű fokozott figyelemmel senni, illetve kivizsgálni ezt a fajta allergiát.

" A Neodolpasse oldatos infúzió beadása alatt a vérnyomást, szívműködést, és légzést monitorozni kell. A kezelés alatt fellépő súlyos panaszok, illetve fájdalom esetén az infúzió adását meg kell szüntetni.

A bakteriális fertőzés kockázata miatt az aszepszis szabályainak szigorú betartása ajánlott az infúziós kezeléssel kapcsolatos összes tevékenység közben.

A diklofenák túlérzékenységi reakciót idézhet elő, és asztmás rohamot provokálhat. Ily módon a betegeket ki kell kérdezni a túlérzékenységi reakciók (allergiás rhinitis, krónikus légúti fertőzések, vagy asthma bronchiale) tekintetében, mielőtt a Neodolpasse oldatos infúziót beadják.

Allergiás reakciók, beleértve az anafilaxiás/anafilactoid reakciót akkor is előfordulhatnak, ha a beteg ezt megelőzően még nem kapott Neodolpasse oldatos infúziót, vagy egyéb diklofenák tartalmú szert. " Mindezt a gyógyszer leiratából ollóztam Önnek.

Remélem, segítettem valamelyest a problémák feltárásában.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. március 21., 08:20; Megválaszolva: 2011. március 29., 22:09
Kérdések és válaszok: Allergia
Tartós beteg igazolás...
Tisztelt Szakértő! Van egy 6 éves kisfiam, aki multiplex allergiás (tej-tojás, banán) . 9 hónapos kora óta tejmentesen étkezik. Előfordult az...
Jód allergia
Vesekő miatt kaptam egy kontrasztanyag injekciót , ami jódot tartalmazott. Majdnem meghaltak. Szeretném tudni, hogy ezek után , mindenféle jódra...
Piros folt a boron, etelallergia?
Lassan masfel honapja minden hetvegen vagy masodik hetvegen feltunoen nagy piros folt jelenik meg a kezemen fokent a bicepsz teruleten, de tegnap a csuklo es...
Csánkiütések, angiödéma...
Tisztelt Webbeteg, Azért fordulok Önökhöz is, mert hónapok óta húzódó, kellemetlen betegséggel állok szemben és már nagyon szeretnék a...
Honnan tudjam, hogy allergiás vagyok...
Tisztelt Doktornő! Vettem egy immunerősítő gyógynövény készítményt, tabletta formában, ami 3 gyógynövényt tartalmaz, köztük Echinaceát. 10...