ASPIRIN 500 mg tabletta (10x) adatlap

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin 500 mg tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Az Aspirin 500 mg tabletta a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszer. Enyhe és középerős fájdalmak esetén alkalmazható, mint fejfájás, fogfájás, hátfájás, megfázás okozta torokfájdalom, ízületi és izomfájdalmak, továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.

Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei három‑öt napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

2. Tudnivalók az Aspirin 500 mg tabletta szedése előtt

Ne szedje az Aspirin tablettát

  • ha túlérzékeny (allergiás) az acetilszalicilsavra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
  • ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy egyéb nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,
  • ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,
  • ha fokozott vérzékenységben szenved,
  • ha súlyos vesekárosodásban szenved,
  • ha súlyos májkárosodásban szenved,
  • ha súlyos szívelégtelenségben szenved,
  • ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,
  • ha mélyvénás trombózis vagy tüdőembólia ellen kap infúziós kezelést,
  • terhességének utolsó harmadában
  • 12 éves kor alatt.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

  • terhesség első és második harmadában,
  • szoptatás ideje alatt,
  • gyulladáscsökkentőkkel vagy reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor,
  • véralvadásgátló készítményekkel (pl. kumarin-származékok, heparin, kivéve az alacsony dózisú heparint) történő egyidejű kezelés esetén,
  • vesekárosodás vagy szív- és érrendszeri rendellenesség esetén, mivel az acetilszalicilsav tovább növelheti a vesekárosodás és akut veseelégtelenség kockázatát,
  • krónikus vagy kiújuló gyomor-bélrendszeri fekélyek vagy emésztőrendszeri vérzések esetén,
  • asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor,
  • vesekárosodás esetén,
  • májkárosodás esetén,
  • köszvényes megbetegedés esetén,
  • súlyos glükóz‑6‑foszfát‑dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenvedő betegeknél, mivel ebben az esetben az acetilszalicilsav hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) vagy hemolitikusvérszegénységet okozhat. A következő tényezők növelhetik a hemolízis kockázatát: magas dózis, láz, akut fertőzés.

Az Aspirin szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagygyógyszerészével.

GYÓGYSZERINFÓK

Gyártó: Bayer Hungária

Hatóanyag: acetylsalicylic acid

Normatív TB támogatás: nem támogatott

Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

Megnézem a teljes betegtájékoztatót

Gyermekek és serdülők

Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.

Serdülőklázas megbetegedése esetén kizárólag orvosi előírásra és kizárólag akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet.

Egyéb gyógyszerekés az Aspirin

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Megnézem a teljes betegtájékoztatót

További gyógyszerek acetylsalicylic acid hatóanyaggal

További gyógyszerek a(z) Megfázás-influenza kategóriában

ÚJ KERESÉS

Hol keres

Vénykötelesség