Afrikai sertéspestis téma
Afrikai sertéspestis: mi is tehetünk a járvány terjedésének megelőzéséért!
WEBBeteg - T. A., újságíró
Több európai országban is romlott az afrikai sertéspestis járvány (ASP) helyzete. Hazánkban a betegség házi sertésekre történő átterjedésének megakadályozása érdekében kiemelten fontos, hogy betartsák a járványvédelmi előírásokat, a hatósági állatorvosok ezért személyesen is tájékoztatják az érintett gazdákat.
Afrikai sertéspestist mutattak ki Romániában
Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
Afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítették meg a Bihar (Bihor) megyei Kiskereki (Cherechiu) település egyik kis létszámú házisertés-állományában. A kitörés körül elrendelt megfigyelési körzet egy része Hajdú-Bihar megyébe is átnyúlik, sertésállomány azonban nem található az érintett területen.
Afrikai sertéspestis - Az ukrán határ mellett mutatták ki egy vaddisznóban
Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
Az ukrán határ melletti Tiszakerecseny község határában elhullottan talált vaddisznóból mutatta ki tegnap az afrikai sertéspestis (ASP) vírusát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma.
Afrikai sertéspestis: emberre nem veszélyes, de körültekintően kell eljárniuk az állattartóknak!
WEBBeteg - T. A., újságíró
Az afrikai sertéspestis emberre nem veszélyes, csak a vaddisznókat és a házi sertéseket betegíti meg - így semmilyen kockázatot nem jelent az ember egészségére, ha például elhullott vaddisznóba botlana az erdőben. A Nébih hangsúlyozza: ahogyan a fertőzött állatokkal érintkezés, a fertőzött élelmiszer elfogyasztása sem jelent ránk veszélyt.