Condyloma

Kérlek benneteket, hogy aki tudja, hogyan lehet a Condylomát egyszer s mindenkorra kiirtani, írjon ide!

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Condyloma, kétségbe esés

Hozzászóló: horizonscrying, 2016-12-19 20:59
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy ennyien írtatok erről a betegségről. Én másfél hete vettem észre a nagyajkaimon több pici szemölcsöt. Utána járásom alapján diagnosztizáltam magam condylomával, de nyilván amilyen gyorsan csak tudtam, elmentem bőrgyógyászhoz is. Nekem Condyline oldatot írt fel, ma kentem be először ezeket az undormányokat, szerencsére nem csíp még. Emellett felhívtam a nőgyógyászomat is, hogy "helóka, még mindig nem jött meg a rákszűrésem eredménye (amiben ugye a HPV-t is nézik), de hát a külső nemi szerveken ez jött ki"....Válasza alapján igen, pozitív lett a HPV eredmény "odabent" is, és hogy parányi hámelváltozás észlelhető. Mondom ez csodálatos, mit kell ezzel kezdeni...válasza alapján várni kell, hogy legyőzi-e a testem a vírust. No már most, utána járásom és a bőrgyógyász elmondása szerint a genitáliákon megjelenő szemölcsöket az alacsony kockázatfaktorú HPV okozza, ezzel szemben a nőgyógyászom azt mondta, hogy "mivel kívül és belül is van, valószínűleg rosszindulatú"...na akkor most kinek higgyek? Akkor most mi van? Őszintén mondom, életemben nem voltam még ennyire kikészülve, nem akarom hogy egész életemben ezeknek az undormányoknak a visszatértétől kelljen tartsak. "Szerencse" talán az, hogy -most már- nincs partnerem, így nincs esélye annak, hogy ping-pong hatásban újrafertőződöm. Mindenesetre remélem, ti már kigyógyultatok ebből a szörnyűségből és nagyon bízom benne, hogy ez a Condyline hatni fog és csak rossz álom marad ez a gusztustalan betegség.

Condyloma

Hozzászóló: Alex18, 2016-11-16 01:40
Sziasztok én egy 18 éves srác vagyok szigoruan ugyszint hetero, 3 éve vagyok a baratnőmmel együtt. Korábban volt mar barátnőm közbe közbe több lány is de , masfel éve legalább, a baratnőm volt egy szűrésen valamilyen oknál fogva. Utana mondta nekem hogy hpv-je van azt mondta nekem is valoszinűleg de nem foglalkoztam vele egész eddig amig nekem is a végbélnyilasom körül nem jöttek ki ezek a szemölcsök. Neki nincs nem jött ki hálisten de nekem a fene tudja hogyan de oda került (ott jött ki). Mentem vele orvoshoz adta nekem is ezt a candolyne kulsolgeses oldatot amivel ecsetelni kelett, elején hatott is. Fájt, szurt, égetett hatott ahogy kelett de mar nem nagyon. Holnap megyek ismét bőrgyogyászhoz irattatni fel megint vagy utánna kédezek mit lehet vele csinálni, hogy el muljon végre. Első sorban eltűntetni szeretném . Kérdésem felétek, hogy a szervezetből ki lehet ezt űzni valahogyan és meg lehet állitani? Hisz itt vagyok ilyen fiatal és nagyon nincs erre szükségem , hogy ennyi idôsen ilyen proémáim legyenek.... tanácsokat el fogadok gondoltam en is a mütéti eltávolitásra de azt mar csak végső esetben ha nem mulnak el plafon 1 honapon belül...

Kata900513 hozzászólásához

Hozzászóló: sivisamariama, 2016-10-05 09:01
Szia Kata! Olvastam a hozzászólásod és szinte kirázott a hideg, ugyanis kísértetiesen hasonló problémával küzdünk. 26 éves vagyok, nálam is ugyanezt a 3 hpv vírus azonosították tipizálásnál, még a sorrend is megegyezik.. a condyloma ugyanúgy megkeserítette az életem, teljes mértékben, az élet minden területén. Én 1 hónapja tünetmentes vagyok (külső tünetem nincs, kontrollra 1 hónap múlva megyek nődokihoz). Valójában nekem a legnehezebb az elején az volt, hogy az ismeretségi körömben nem volt sorstársam és most úgy érzem, hogy itt az ideje valakivel beszélnem a problémámról, mert hidd el ez a betegség csak akkor küzdhető le, ha lelkileg rendbe jössz első körben (második körben pedig változtatsz az életmódodon). Szívesen felvenném veled a kapcsolatot. Azt hiszem segíteni is tudnék, mivel én rengeteg dolgot kipróbáltam és azt hiszem sikerrel jártam (remélem). Tisztában vagyok vele, hogy a vírus tünetei bármikor visszatérhetnek, ezért 1000%-san oda kell figyelni az immunrendszerre!!!! Kérlek keress meg a [email protected] email címen keresztül, ha úgy érzed neked is segítene, ha beszélhetnél egy sorstárssal! Nagyon várom jelentkezésed!

Condyloma az életünk megkeserítője

Hozzászóló: Kata900513, 2016-08-29 12:45
Válasz erre: Fanda, 2017-06-15 00:17
Sziasztok! 26 éves lány vagyok. Tavaly december közepén jelent meg az első condylomám, melyet január elején fagyasztással eltávolítottak. Február elején ismételten kijött egy és ez a hónapok alatt elkezdett szaporodni. Május elején úgy döntöttünk párommal, hogy nem mehet így tovább és elmentünk egy magánklinikára. 3féle HPV-t tipizáltak nálam: 6,66,52 + Ureaplasmára is pozitív voltam meg candidára is. Kikezeltük anitbiotikummal a candidát és az ureaplasmát majd jött az első lézeres eltávolító műtétem. Nem volt egy kellemes élmény, de ki lehetett bírni. Sajnos, akkor nem lett mindegyik eltávolítva így tovább terjedt. Aztán augusztus elején volt a második lézeres eltávolító műtétem. Ismételten sikertelen volt a teljes eltávolítási kísérlet, mert olyan helyeken is van, ahol az érzéstelenítő kenőccsel nem sokat érünk. Átküldtek proctológushoz. Utána jártam, hogy azon a klinikán, ahol én vagyok, milyen műtéti érzéstelenítési típusok vannak. Sajnos csak kenőcs és injekció. Felkészítettek rá, hogy nem lesz egy leányálom már maga az érzéstelenítő beadása sem. Párommal leültünk a második műtét estéjén átbeszélni a dolgokat, hogy hogyan tovább. Jött a keresgélés az interneten, hogy milyen megoldások vannak még. Találtunk egy olyan magánklinikát, ahol altatásba végzik a condylomák lézeres eltávolítását. Kértem időpontot. Kiderült, hogy rosszabb a helyzet mint amire számítottunk. A végbelembe is vannak condylomák, a végbélnyílásomnál is van számtalan, a hüvehelybe is vannak és a nemi szervemen is újra nőtt vissza. Összetörtem teljesen. Párom azt mondta, hogy nem érdekli mennyibe kerül, csak szedjék le. Pénteken volt mind a két orvosommal konzultációm és megbeszélték, hogy egy altatás alatt mind a ketten megműtenek kedden. Ekkor végre felírták az isoprinosine-t, melyből napi 3*2 szemet kell beszednem. Örültem neki, hogy minél hamarabb túl leszek rajta. Erre szombat reggelre barna folyásom lett. Ma vagyis hétfőn reggel pedig elkezdtem vérezni. 2.5 hét múlva kellett volna megjönnie a menstruációmnak. Összetörtem ismét teljesen. Azt mondták a klinikán, hogy a műtét napján egyeztessünk majd, mert ha nem vérzek nagyon, akkor elvégzik a műtétet. Így most imádkozom. Tanácstalan vagyok teljesen. Holnap dél körül derül ki, hogy akkor lesz-e műtét vagy sem. Táppénzre írassam ki magam vagy szabit vegyek ki? De a sok kezelés miatt már alig van szabim... Párom ott szeretne velem lenni, de most vegyen ki ő is szabadságot? És ha nem műtenek meg, akkor meg fölöslegesen vette ki, és a következő időpontra meg már nem tud, mert neki sincs több szabadsága. Ha meg mégis megműtenek és ő nem jött el szabira, akkor meg lelkiismeret furdalása lesz, hogy nem volt ott velem. Párom a támaszom, aki mindvégig mellettem áll. Ez a betegség megkeseríti hónapok óta az életünket. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ezek miatt a nyavalyás szemölcsök miatt szinte undorodom magamtól. Időnként olyan érzésem van, mintha leprás lennék :-( A szexuális életünk hónapok óta romokban hever. Lelkileg emiatt mind a ketten párommal teljesen ki vagyunk készülve. Egyetlen egy dolog miatt nem roppantunk még teljesen össze... a jövő májusban tartandó esküvőnk végett. A szervezésével próbáljuk a betegségemről elterelni a gondolatainkat. Csak a szűk baráti kör, meg a rokonságom egy kis része tudja, hogy mivel küzdünk. Nem akarunk senkit se megijeszteni, van épp elég gondja mindenkinek enélkül. ((Édesanyámnak 2 hete volt a térprotézis műtétje, édesapámnak úgy néz ki kiújult a vastagbél daganata.)) Nem akarjuk őket még ezzel is terhelni. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra nyúlt. Kedves sorstársak, mindenkinek nagyon sok erőt és kitartást kívánok!!!

HPV szemölcs

Hozzászóló: mocimboa, 2016-07-26 13:26
sziasztok, azt hiszem véletlenül megtaláltam a gyógymödot a hpv szemölcsre... saját magam 3. ilyen szemölcsömet mulasztom el épp. Elképzelhető hogy ez nálam múködik alkati szerként, de tekintve hogy ismerem ezek gyógyitasi módját, inkább megirom nektek. EXTRASZŰZ OLIVAOLAJnak hivják a szert, ami boltban is kapható.(egyébként leégésre is használom azóta, és hihetetlen gyorsan hámosit is...nálam) Mostani szemölcsöm 3-4 nap alatt kb 3adára esett össze...napi egy pötty olivaolajtól Előtte kb 10 éve volt egy egyre növekvő szemölcs a farkamon...bőrgyógyászat...bőrirtó szerrel ecsetelés...vérzés,fájdalom, no szex...stb 2x futottam neki, de mindkétszer visszanőtt. aztán egyszer sikositonak használtam és csoda történt másnapra...igyhát utána olivaolajjal kenegettem és azóta nincs...!!! Fantáziálni kezdtem, hogy eszerint 1x-1x sikositónak használva óvhatja a nőket a méhnyakráktól is... próbáljátok ki, bajotok nem lehet tőle. És ha működik, lécci irjatok erre választ...kiváncsi vagyok Üdv

Ugyanez nálam is

Hozzászóló: Gonzoo, 2016-01-23 08:24
Üdv egy cipőben járunk. Én is a hátsómra szerintem borotvával vittem és alakulhatott ki ott is... Olyan helyre, aminek az eltávolításához altatásos műtét szükséges. Te hogy vagy azóta? Mennyi idő telt el a beavatkozó műtét óta? Elöl én továbbra is kenegetem condyline-al, szépen száradnak is lefelé, a hátsóm miatt izgulok. Több orvosnál is voltam, végül a proktológián kötöttem ki én is. Várom a műtétre az időpontot... Kitartást mindenkinek!!!

Condyloma

Hozzászóló: anonimcondy, 2015-05-27 16:58
Válasz erre: Alex18, 2016-11-16 01:40
Sziasztok Gondoltam leírom én is a történetem 25éves férfi vagyok.Hangsúlyozom szigorúan hetero Tavaly év végén vettem észre magamon 1-2 függeléket a nemi szervem fölött.Nem tudtam mi az...Mivel borotválom ugygondolom ezzel sikeresen tovább is terjesztettem.Fürdéskor éreztem valami furcsát a végbilnyílásomnál.Hát ott is leszoktam szedni a szörzetet.Tükörből megcsodálva egyértelmű volt,hogy annak nem kéne ottlenni.Először sebészetre mentem ahonnan vizsgálat után átirányítottak a bőrgyógyászatra.Időpontkérés,várakozás kb 1hónap.addigra több lett.Megvizsgált,vért vett.Felírt condyline ecsetelőt,isosporint de nem használt.Az ecsetelő a 3. 4. Nap után embertelen volt.Fájt,nembirtam menni,ülni,levedzett.Abbahagytam az ecsetelést,a gyógyszert tovább szedtem.Neten tájékozódtam különböző gyógymódokról.Vérehulló fecskefű,fokhagyma...tartósan alkalmaztam helyileg,de semmi.Amit észrevettem ha haverokkal pálinkáztunk este utánna kevesebb lett,ezért beszereztem egy liter pálinkát,mondom napi 1feles még egészséges is,fertőtlenít belül kiölöm a vírust a vidéki öregek is igy csinyálják.Mellette tovább folytattam a helyi kezelést de nem hozott tartós eredmény.A pálinka elfogyott,mondom azért alkesz nem leszek ugyhogy leálltam a 18éven felüli kúrával:) közbe viszamentem a bőrgyógyászatra.Vérvétel eredményem negatív lett (hiv+ stb izgultam mondom úristen ide jutottam?)ismét megvizsgált és beutalt az országos STD centrumba.Itt kb másfél hónapra rá kaptam időpontot.Hiába mondtam mi a problémám és sürgős lenne azt mondták,hogy országos intézet,sok a beteg,nem tud mit csinálni menjek vissza addig a bőrgyógyászatra ecsetelőért :) Ugyhogy maradt a várakozás,ecsetelgettem addig a fecskefűvel és ettem a fokhagymát belülre.Több nem lett addig,de kevesebb sem.Az STD ambulancia napja végre eljött.Megnézett,vért vettek ismét majd átküldött proktológiára mondván hátul az ő feladatuk,főleg,hogy lehet van a bélcsatornában is.Még aznap mentem a proktológiára,fogadtak is.A doktor úr 1perces ránézés után már mondta is,hogy van beljebb is a bélcsatornában,ezt műtéttel tudja eltávolítani altatásban(kb fél óra ha nem sietünk,mondom én sehova csak jó legyen :) (képbe volt a doki,nem ma kezdte sok ilyet látott,ez megnyugtató volt és jó hírű sebész)Mondhatom nem volt őszinte a mosolyom,de ennyi idő után már nemérdekelt csak legyek túl rajta meg legalább tuti nem érzek semmit.Kaptam is időpontot műtétre 1 honap mulva :) addig rákészültem fejben és elmentem az altatáshoz szükséges vizsgálatokra.Multhét pénteken megtörtént a műtét elektromos késsel.Ébredés után fájt,de nem is a seb a végbélnyílásom körül(elég nagy felület) hanem a végbélnyílásom nyom...Este már hazajöttem.hát az első két éjszaka nagyon rossz volt aztán már jobb.nem is a sebtől tartottam hanem a széklet ürítéstől.másnap gyomorrontással kezdtem egy jó ebéd után:( majd diétára kellett fogjam magam.Kivagyok ha wc-re kell mennem... ha az étkezésre odafigyelsz nem vészes,csak ne kerülj szorulás közeli állapotba.A kajától is elment a kedvem,alig eszek azóta,hogy ne kelljen mennem.Nekem igazából a seb nem fáj csak a végbélnyílásom főleg wc után.Olyankor egypicit vérzik is.A rendszeres sebtisztítás fontos mivel levedzik a seb.Napi 2x 3x tiszta vizzel utánna hagyni megszáradni.Szerintem szépen gyógyul,az én szememmel jól sikerül.majd jövőhéten a kontrollnál kiderül.Ülni nem tudok.tegnap kocsiba ültem másfél órára azóta folyamatosan nyomást érzek a vêgbélnyílásomon belül inkább vonatoztam volna.állandó ingerem van mintha mennem kéne pedig csak szelletenem kell:) ezt már kitapasztaltam,utánna elmúlik a fájdalom is.Mind1,rossz nagyon de nemsoká túlleszek rajta tudom.megvisel ez az egész testileg,lelkileg de urrá kell lenni rajta.Még jó,hogy a párom megértő:) Megy ő is vizsgálatra azért.Neki 2darab jött ki1x az ajkak mellett,de el is mult magától gyorsan és azóta semmi,de biztos ami biztos nézzék meg belül a hüvelyben.Ja és azóta csak óvszerrel vagyunk eggyütt.Ez fontos,nemakarom őt is ennek kitenni.Jelenleg táppénzelek mert menni se tudok normálisan.Fél év után itt tartok.Még majd írok ha már vannak fejlemények.Kitartás mindenkinek ezekhez a rohadt élősködőkhöz.Ja és még annyi,hogy szomorú,de megnyugtató is,hogy nem vagyunk egyedül.A vizsgálatoknál is folyamatosan ilyen problémákkal voltak hetero férfiak.A műtét utáni ágyat meg előző nap szintén egy hetero ,velem egykorú férfi nyomta az idős szobatársak elmondása alapján

immunrendszer

Hozzászóló: zac, 2015-05-07 18:52
Sziasztok. 36 éves férfi vagyok , amit tudni kell rólam napi 150mg IMURANT szedek colitis ulcerosára. Párkapcsolatban élek. Pár hónapig kinlódtam acondilomával. A pénisemen előjött 3db 3-4mm átmérőjű szemölcs kettő nappal később a makkomon 3db 4-5mm nagyságú. Másnap gastrora mentem kontrollra , gondoltam megemlítem az orvosnak . Ő ellátott jó tanácsokkal "ha prostihoz mész húzz gumit". Megköszömtem a jó tanácsot. Elmondtam neki szerintem az IMURAM gyengítette le az immunrendszerem, de szerinte nem ,pedig a gyógyszert azért szedem. Javaslatára elmentem urológiai magánrendelésre , 1 héttel később kaptam időpontot. Képzelhetitek 1 hét alatt mekkorára nőttek. Az urológus nagyon kedves volt elmondta ő már sok ilyet látott sőt ennél sokkal durvábbat nem kell aggódni van megoldás . WERRUMAL nevű ecsetelő . IMURAN említése szerinte semmi köze hozzá. Ecsetelőt egyszer próbáltam ki , még sírtam is . Több orvosnál voltam szokásos th-k , IMURÁNNAK NINCS KÖZE HOZZÁ . Folyamatos információ gyűjtés alapján arra jutottam abbahagyom az IMURAN szedését , a többi colitisre szedett gyógyszerekkel kompenzáltam . 2 hét alatt eltünt mind . Azóta napi 10000mg C-vitamint szedek , a gastron azt mondták vesekövem lesz tőle . Debrecenbe járok évente kettöször immunologiára , a doktornő egyetemi tanár docens nevet nem írok kezdőbetűk D.K. aki akarja kinyomozza. Javaslata , a napi minimum ami ér valamit testsulykilogrammonként 60 mg C-vitamin , annyit szeggyek amennyit csak birok . Kérésem ellenére ezt nem írta rá az ambuláns lapomra , azt mondta nem írhatja rá . utóirat: orvos által felírt gyógyszer szedését senki ne haggy abba. A condiloma nem a C-vitamítól múlt el és nem csodaszer. Azótase jött elő . Ha már elkaptuk a HPV-t szerintem az immunrendszeren múlik a tünetmentesség.

:'(

Hozzászóló: Maco776, 2015-05-06 08:19
Sziasztok, én 18 éves vagyok sajnos nálam is diagnosztizálták a Condyloma-t. Nálam úgy indult hogy kb 1-2 hónapja reggel viszketéssel és égő érzéssel keltem először azt hittük hüvelygomba használtam is rá Canesgent de nem változott semmi aztán hazajöttem külföldről egyből mentem az ügyeletre ahol azt mondta a háziorvosom hogy ez herpesz vírus használtam rá Telviran krémet amitől a 80-90%-a el is múlt a kis fehér karfiol szerű holyagocskáknak közben 1000res C-vitamint is Isoprinosine-t szedek 1 hónapja, a tüneteim elmúltak de azért elmentem nőgyógyászhoz hogy nyugodt legyek és ő mondta hogy lát egy kis Condyloma-t is leecsetelte és Condyline oldatot írt fel amitol csak nagyobbakk lettek a szemölcseim:/ 4 nap múlva mentem vissza megint ecsetelésre amitől javult a helyzet. Már 2 hete használtam az ecsetelőt amikor eldöntottem hogy magánorvoshoz fordulok ( Dr Kolos János) egyébként nála születtem és minden betegével tündéri csak ajánlani tudom. Kértem nála a lézeres műtétet múlthét hétfőn meg is műtött 15-20 perc alatt Dunaújvárosban. Lelkileg is nagy támaszt nyújt mert nagyon féltem a műtét előtt de odajott és megnyugtatott meg megsimogatta az arcom, most őszintén hány ilyen orvos van aki ennyire törődik a betegeivel? A műtét viszonylag jól sikerült nekem sajnos a hüvely nyálkahártyámon van 5-6 db és 1 a hüvely bemenetnél ezeket leégette de most ahogy láttam megint jött ki valószínű lesz még 1 műtét de már nem félek mert a műtét után semmi fájdalmat nem éreztem, esetleg kipróbálom az alma ecetet, gondolkodtam a letépésén de nemhiszem hogy azt lehetne nyálkahártyán és szerintem több kárt okoznék vele. NE ADJÁTOK FEL! Én is kűzdök ameddig csak lehet!

info

Hozzászóló: pelikán8, 2014-06-24 21:01
Válasz erre: Maco776, 2015-05-06 08:19
Szia! Arról szeretnék kérdeni, hogy Te pontosan hogyan ecseteled? gondolok itt arra hogy reggel este vagy naponta többször? Régen én is condy oldaot használtam elmúlt és idővel előjött remélem ettől teljesen elmúlik majd