Ekcéma

Egy ideje küzdök már az őszi-téli ekcémával. Tudnának valamilyen szert ajánlani? Hatásosak a szteroidmentes szerek?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

selyembalzsam

Hozzászóló: aniko06, 2013-11-14 14:23
Sziasztok! Én is Selyem Balzsamot használok, én nekem teljes mértékben bevált. A bőröm már nem viszket és megszűnt a szárazsága is. A PhytoKert webáruházban tudsz kedvező áron rendelni belőle: http://www.phytokert.hu/

Selyem balzsam

Hozzászóló: mircike, 2013-09-14 10:45
Sziasztok Nekünk ez a krém segített, NEM KEVESET, majd egy éve használjuk, nagyon elégedettek vagyunk vele mert természetes összetevőkből áll és több bőrproblémára is alkalmas (neuro dermatitis,pszoriázis,égési és csípési sérülések). Ha valaki ki szeretné próbálni, szívesen segítek ha jelentkezik e-mail címemre : [email protected] üdv.

Nor-Oil Lazacolaj + D3 krém

Hozzászóló: tundo13, 2012-05-03 13:43
Sziasztok! Nekem ez a kettő együtt használva szépen megszüntette. Napi egy evőkanál lazacolaj + a krém az ekcémás területre kenve. Kinek mi válik be!

szteroidos krém

Hozzászóló: Molnár Kinga, 2011-05-03 22:30
Én azt hallottam, hogy a szteroidos krémet nehéz elkerülni, de megfelelő bőrápolás, táplálkozás segíthet. Esetleg homeopátia, de a folyamatos bőrápolás fontos. Mostanában én is utánanéztem ilyeneknek. Én most találtam egy jó testápolót az ekcema.com-n. Decubal-t, kipróbáltam és nekem most jó a bőrömnek. Szerintem próbáljatok meg minél kevesebb szteroidos krémet használni, bár tudom ezt nehéz elkerülni.

Ekcéma!

Hozzászóló: Kisili, 2011-05-03 14:39
Válasz erre: Zsurzso, 2013-11-16 09:33
Az én kisfiamon is újra és újra kijön az ekcéma, de szteroidos kevert krémet írtak rá(Bőrgyógyász). Akkor Mi is hagyjuk abba, Önök szerint? Előre is köszönöm! Kisili

ekcéma és testápoló

Hozzászóló: Molnár Kinga, 2011-04-29 14:12
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy valaki tud-e valami jó testápolót, ami jó nagyon száraz bőrre, mivel minden fürdés után muszáj sokat használnom. Én is kutakodom addig a neten, de örülnék egy kis segítségnek.

csak óvatosan!

Hozzászóló: agimama, 2010-10-11 16:58
Én is azt javaslom, hogy kerüljük a szteroidos gyógyszereket, mert azok nagyon le tudják gyengíteni az immunrendszert! egyik barátomnak olyan szteroidos ekcéma-elleni szert írt fel az orvos, amire az van írva, hogy ha teste 30%át beborítja ez a krém, az akár halálos is lehet!! ez azért elég durva szerintem, úgyhogy inkább én is maradok az Exxemánál..

exxema

Hozzászóló: fecilius81, 2010-09-27 16:08
nekem is bejött! :))

no szteroid

Hozzászóló: pusksrz, 2010-09-27 15:47
Én is azért használtam az Exxemát, mert erre mondták, hogy ez szteroidmentes. És úgy tűnik, hogy kezd hatni, mert fogynak a tüneteim.. :)

Kamillás krém

Hozzászóló: Elina, 2010-06-21 16:09
Néha a legegyszerűbb dolgok a legnagyszerűbbek. Ezerféle drága kenőcsöt kipróbáltam, és nekem is a Floren kamillás kézkrém hozta helyre az ekcémámat, amit kínai kabáttól kaptam.