Ekcéma

Egy ideje küzdök már az őszi-téli ekcémával. Tudnának valamilyen szert ajánlani? Hatásosak a szteroidmentes szerek?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

intolerancia teszt

Hozzászóló: borbala99, 2010-03-20 18:09
asszem 20ezer Ft kb. igaz, a sertéshús volt a bűnös, de ő imádta a sertésvirslit, úgyhogy ezt a kaját volt nehéz kiiktatni, már csak erre emlékeztem... sorry

Köszi!

Hozzászóló: halacska, 2010-03-20 17:56
Válasz erre: borbala99, 2010-03-20 18:09
Megnéztem.Nagyon érdekes,el is érhető számomra,de sehogysem találtam az árát.Mennyibe van egy ilyen?

étel-érzékenység

Hozzászóló: juliany, 2010-03-20 07:23
Válasz erre: halacska, 2010-03-20 17:56
általában a virslitől nem is lehet, csak egy összetevőre pl, mint a szója, vagy marhahús, vagy 1000 féle másik. A házilag is elvégezhető tesztről a www.food-detective.hu oldalon olvashatsz bővebben.

virsli?

Hozzászóló: halacska, 2010-03-19 15:06
Válasz erre: juliany, 2010-03-20 07:23
Virsli allergia?Elég sokmindenből áll a virsli...Abban lehet valami,amire.Nem?Érdemes lenne kikutatni,mert ha más ételben is előfordul,akkor azt sem kéne neki.Amúgy milyen ez a food detective és hol lehet hozzájutni,tutira nem hallottam klinikán kívül elérhető allergia tesztről,pedig jól jönne nekem is...:(

ételintolerancia

Hozzászóló: borbala99, 2010-03-18 16:00
Válasz erre: halacska, 2010-03-19 15:06
sziasztok barátomnak szörnyű ronda volt a karja tavaly nyáron, ekcémás volt. Nem akartam elfogadni, hogy hosszú újjú ingekben jár nyáron és sokáig kutattam az okát. Nyár végén vettem neki egy food detective ételintolerancia tesztet, ami kihozta hogy szegény a virslire intoleráns. Elhagyta a virslit, és karácsonyra megszépült a karja. Szupi ajándék volt.

Ekcéma kizárva

Hozzászóló: mesterkarika, 2010-03-09 15:05
Érdekes ez az ekcéma-probléma. Nekem olyan négycsillagos érzékenységem volt (formalintól), hogy több évig kinlódtam vele, és csak az orvosklinikán találtak rá megoldást. Elsősorban kerülni kell az irritáló anyagokat ( gumikesztyűt, mosószert stb)amig teljesen el nem múlik. Ha mégis mosogatni kell, előtte és utána is bekell kenni védőkenőccsel a ketet, hogy minél kevesebb irritálóanyag érje. Kiatrtást. Nekem már teljesen elmúlt.

Lúgos víz!

Hozzászóló: dormi, 2010-03-07 14:48
Szia Ildikó vagyok, és most olvastam a fórumban hogy ekcéma problémával küzdötök, szerintem a pi víz-rá a legjobb, mert tiszta forrás víz mert az vegyszerek nem találhatók benne.Ha szeretnél kérdezni szívesen válaszolok.email:[email protected]

Meglepő...

Hozzászóló: halacska, 2010-03-07 14:06
Válasz erre: Elina, 2010-06-21 16:09
Most idén télen nekem is kicsapta,pedig nem szokta.Mondjuk "csak" a piros égő,viszkető pöttyökig jutottam el.Volt otthon mindenféle krémem és azokkal próbáltam,hát egyik jobban kicsapta,égette a karjaimat,mint a másik.Végül találtam egyet,amit azért nem próbáltam ki odáig,mert 100ft-os boltban vettem,olcsó és csak tartaléknak szánt.Na,az helyretette.A többit már rá sem kenem a karomra.Csak azt.Azóta: semmi bajom az ekcémával.Ez a neve: Floren kamillás kézkrém.Én 165-ért vettem.Meglepő...

Exxema

Hozzászóló: agimama, 2010-03-02 20:20
Válasz erre: dormi, 2010-03-07 14:48
Én tulajdonképpen csak az Exxemát ismerem, mint szteroidmentes szert, annak is a hab változatát. A gyereknek nagyon jól használ. A hab azért jó, mert - sajnos szükséges - nagy felületet is lehet vele kezelni.