Májbetegek

Hogy lehet ezzel együtt élni? Mit tanácsoltok?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

PBC

Hozzászóló: honey66, 2014-06-17 07:11
Válasz erre: Nitacska, 2024-02-24 06:32
Kedves nyuszo63! Több mint 10 éve élek PBC-vel, rendszeres kezelés alatt állok. Ha valami érdekel ezzel kapcsolatban írj!

PBC

Hozzászóló: nyuszo63, 2014-04-03 22:09
Válasz erre: honey66, 2014-06-17 07:11
Kedves Fórumozok!Csatlakoznék a csoporthoz.2014 februárjában diagnosztizálták ezt a betegséget.Nagyon megijedtem.Kérlek irjatok róla,ugyanis háziorvosom nagyon elkeseritett.köszönöm elöre is segitségeteket

FNH

Hozzászóló: Katica FNH, 2014-01-17 19:22
Kedves Májműtét után,újra itt.. Valahogy feltudnànk venni a kapcsolatot??

FNH

Hozzászóló: Katica FNH, 2014-01-17 18:26
Szia! Szeretném veled felvenni a kapcsolatot mert FNH miatt vàrok műtétre és nagyon félek! Mindent szeretnék tudni ami ezzel kapcsolatos!!! Köszönöm előre is!

infó

Hozzászóló: nikii82, 2013-07-12 20:37
Kaphatnék tőled infót, hogy ki is műtött? Köszi

Kedves Gica

Hozzászóló: KERA19, 2012-02-24 06:05
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy te hová jársz orvoshoz és hol végezték a I vizsgálati fázist? Kivánom, hogy sikeresen túl legyél a II fázison is és majd a mütéten is. Imádkozom érted :). Jobbulást [email protected] Előre is köszönöm a válaszodat.

Májműtét után,újra itt...

Hozzászóló: tk39, 2012-02-08 13:47
Válasz erre: Nitacska, 2024-02-24 06:47
Sziasztok ! Mint azt már megírtam itt a fórumon,nálam fennállt a gyanú a PBC-re,de most jó hírt kaptam:nem az volt ! Addig keresgéltem itt a neten,míg megtaláltam a SE Transzplantációs és Sebészeti Klinika (szerintem) legkiválóbb májsebészét,aki jan.9-én megoperált,kivette a májam teljes jobb lebenyét az epémmel együtt ,ott volt ugyanis egy kb.16 cm-es daganat,a bal lebenyen is volt egy kisebb. A szövettan szerint a nagyobbik adenoma volt a kisebbik pedig FNH.Szóval most gyógyulgatok ! A klinikán nagyon kedvesek,aranyosak voltak ,mindenkinek csak ajánlani tudom,ha esetleg oda kerülne! Szép napot mindenkinek!

Kedves sorstárs

Hozzászóló: KERA19, 2012-01-31 19:09
Először is kitartást kivánok neked, teljesen megértem minden panaszodat. Anyukámmal ugyanebben a helyzetben vagyunk. Csak neki már volt egy nyelőcső varix vérzése is. Most türhetően van. Ő 52 éves, te hány éves vagy? Olvastam, hogy a DOTE-ra jársz azt szeretném kérdezni, hogy ott ki a kezelő orvosod? Válaszolj légyszives, ha nem akarsz ide akkor itt az email cimem: [email protected].

Már 10.éve.

Hozzászóló: csutor zoltanne, 2012-01-16 13:21
Válasz erre: KERA19, 2012-01-31 19:09
SZiasztok! Most fedeztelek fel benneteket és végre megoszthatom veletek10 év t apasztalatát.2002-ben diagnostizálták májbiopsziával a betegséget :PBC . 2-es stádium. Má r azóta szedem az ursofalkot mely szerintem életbe tart. Szteroidot is szedek mikor nagyon fellángol a betegség . Már vagy 4 éve szedek legalont is . Persze az évek során gyűjtöttem még pár autoimmun betegséget .pld:lichen ruben plamus,soliázis, néha a cukrom is emelkedett,magas vérnyomás,külömböző helyeken ciszták,a viszketéssel megtanultam eggyüttélni .Már acsalád is megszokta hogy egész éjszaka vakarózok .DOTÉ-ra járok 3 havonta ultrahang, vérkép . Kedves Gica azt szeretném megtudni ,mióta vagy beteg és milyen súlyos az állapotod hogy ,a transzplantáció mellett döntött az orvosod.Neharagud,j, hogy csak így lerohanlak a kérdéseimmel de még sosem sikerült sorstársakkal beszélni, még a dokinál sem. kKöszönöm előre is válaszod és mindenkinek aki ezt olvassa sok kitartást kivánok !!!!