Májbetegek

Hogy lehet ezzel együtt élni? Mit tanácsoltok?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

FNH

Hozzászóló: Katica FNH, 2014-01-17 19:22
Kedves Májműtét után,újra itt.. Valahogy feltudnànk venni a kapcsolatot??

FNH

Hozzászóló: Katica FNH, 2014-01-17 18:26
Szia! Szeretném veled felvenni a kapcsolatot mert FNH miatt vàrok műtétre és nagyon félek! Mindent szeretnék tudni ami ezzel kapcsolatos!!! Köszönöm előre is!

infó

Hozzászóló: nikii82, 2013-07-12 20:37
Kaphatnék tőled infót, hogy ki is műtött? Köszi

Kedves Gica

Hozzászóló: KERA19, 2012-02-24 06:05
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy te hová jársz orvoshoz és hol végezték a I vizsgálati fázist? Kivánom, hogy sikeresen túl legyél a II fázison is és majd a mütéten is. Imádkozom érted :). Jobbulást [email protected] Előre is köszönöm a válaszodat.

Májműtét után,újra itt...

Hozzászóló: tk39, 2012-02-08 13:47
Válasz erre: Katica FNH, 2014-01-17 19:22
Sziasztok ! Mint azt már megírtam itt a fórumon,nálam fennállt a gyanú a PBC-re,de most jó hírt kaptam:nem az volt ! Addig keresgéltem itt a neten,míg megtaláltam a SE Transzplantációs és Sebészeti Klinika (szerintem) legkiválóbb májsebészét,aki jan.9-én megoperált,kivette a májam teljes jobb lebenyét az epémmel együtt ,ott volt ugyanis egy kb.16 cm-es daganat,a bal lebenyen is volt egy kisebb. A szövettan szerint a nagyobbik adenoma volt a kisebbik pedig FNH.Szóval most gyógyulgatok ! A klinikán nagyon kedvesek,aranyosak voltak ,mindenkinek csak ajánlani tudom,ha esetleg oda kerülne! Szép napot mindenkinek!

Kedves sorstárs

Hozzászóló: KERA19, 2012-01-31 19:09
Először is kitartást kivánok neked, teljesen megértem minden panaszodat. Anyukámmal ugyanebben a helyzetben vagyunk. Csak neki már volt egy nyelőcső varix vérzése is. Most türhetően van. Ő 52 éves, te hány éves vagy? Olvastam, hogy a DOTE-ra jársz azt szeretném kérdezni, hogy ott ki a kezelő orvosod? Válaszolj légyszives, ha nem akarsz ide akkor itt az email cimem: [email protected]

Már 10.éve.

Hozzászóló: csutor zoltanne, 2012-01-16 13:21
Válasz erre: KERA19, 2012-01-31 19:09
SZiasztok! Most fedeztelek fel benneteket és végre megoszthatom veletek10 év t apasztalatát.2002-ben diagnostizálták májbiopsziával a betegséget :PBC . 2-es stádium. Má r azóta szedem az ursofalkot mely szerintem életbe tart. Szteroidot is szedek mikor nagyon fellángol a betegség . Már vagy 4 éve szedek legalont is . Persze az évek során gyűjtöttem még pár autoimmun betegséget .pld:lichen ruben plamus,soliázis, néha a cukrom is emelkedett,magas vérnyomás,külömböző helyeken ciszták,a viszketéssel megtanultam eggyüttélni .Már acsalád is megszokta hogy egész éjszaka vakarózok .DOTÉ-ra járok 3 havonta ultrahang, vérkép . Kedves Gica azt szeretném megtudni ,mióta vagy beteg és milyen súlyos az állapotod hogy ,a transzplantáció mellett döntött az orvosod.Neharagud,j, hogy csak így lerohanlak a kérdéseimmel de még sosem sikerült sorstársakkal beszélni, még a dokinál sem. kKöszönöm előre is válaszod és mindenkinek aki ezt olvassa sok kitartást kivánok !!!!

Indul a II.Fázis

Hozzászóló: Gica50, 2012-01-10 12:20
Válasz erre: KERA19, 2012-02-24 06:05
Befejeződött a Transzplantáció I.Fázis vizsgálat, így most már a II.Fázisra várok. 2012.március 5-én kell mennem a Semmelweis Egyetem Transzplantációs Intézetébe, ott készítik el a vizsgálatokat. Hát ez már azért lánymenet lesz a Fázis I. hez képest. Remélhetőleg márciusában már máj váró listára kerülhetek.

Köszönöm a választ "tomari" !

Hozzászóló: tk39, 2011-10-09 18:14
Szia ! köszi,hogy írtál. Sajnos a gyanú még fenn áll,mert a szövettan állítólag nem egyértelmű. Most tükrözésre kéne mennem és lehet,hogy szedni fogok Ursofalkot.Egyenlőre több orvossal is konzultálok,kíváncsi vagyok a véleményükre.Mindenképpen szeretnék többet tudni a PBC-ről,légyszi írj nekem az e-mail címemre: [email protected] Várom leveled! Szia: Kriszta.

vélemény a pbc-ről tk 39-nek

Hozzászóló: tomari, 2011-09-16 21:39
Válasz erre: tk39, 2011-10-09 18:14
Szia! Nekem 5 éve van pbc betegségem. Még nem volt biopsziám, mert amikor felfedezték nagy nehezen nálam ezt a kórt, akkor az én értékeim 400-500 között mozogtak.A véremből mutatták ki májműködési próbával.Kaptam rá gyógyszert és most már a normál értékhez közelítenek.Erre a betegségre a bőrviszketés jellemző, nem tudom, hogy Nálad ez miért nincs.Én nagyon szenvedtem tőle, most is van, de jóval kisebb mértékben.Rettentően fáradt vagyok, izületeim is fájnak, térdem szokott bedagadni, amire szteroid injekciót kapok. De igyekszem magam karbantartani, gyógyfürdő az egyetlen segítségem, amit rendszeresen igénybe veszek. Így kevesebb fájdalomcsillapítóra van szükségem.Ha biztos lesz a diagnózis és pbc -t állapítanak meg, egyetlen gyógyszer van rá, amit biztosan meg fogsz kapni, segíteni fog.Ha mélyebben szeretnél tudni erről a nehezen felismerhető betegségről, kérlek add meg, hogy hol kereshetlek.Ott személyes dolgaimat is megosztom Veled. Üdvözöllek.