Hirtelen hangulatváltozás?

Jó napot! Én egy 20 éves tanuló vagyok! Kapcsolatban vagyok 21 éves barátnőmmel már több mint fél éve! A barátnőmnek nagyon hirtelen hangulatváltozásai vannak! Egyik pillanatról a másikra. Ilyenkor ideges, nem foglalkozik senkivel és semmivel és a hasát fájlalja! (a gyomrát) Hosszú órákig nem is szól hozzám, csak ha kérdezem válaszol. Amúgy más napokon boldogok vagyunk, szeretjük egymást... csak van egy hónapban pár ilyen napja! Ennek mi az oka? Ilyenkor nekem mi a teendőm? Mivel lenne neki jobb? Mit csináljak? Kérem mi előbbi válaszát, mert úgy érzem ilyenkor valamit tennem kell! Előre is köszönöm! Tisztelettel: Máté

Dr. Diószegi Judit válasza hangulatváltozás témában

Kedves Máté!

Ha a leírt hangulatváltozások a menstruáció előtti hétben jelentkeznek, akkor lehet a hormonális eltérések magyarázzák. Egyébként okozhatja sok stressz, szorongás, esetleg hangulatzavar. Meg kellene beszélniük egyéb, nyugodt hangulatban, hogy ha bármelyiküknek problémája, rossz kedve van, akkor a másik fél mit vár el, mit tegyen, miben segítsen. De a gyakori hasi problémák hátterét ki kellene vizsgáltatni háziorvos által.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. augusztus 26., 21:15; Megválaszolva: 2010. augusztus 27., 14:42

Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek

Komoly pszihés probléma.
Tisztelt Drnő! Elég komoly problémával küszködök egy ideјe.Tavaly már kovid miatt ,akkor sürgőssi párszor mert éreztem mindig valamim fáј nem...
Gyógyszerkölcsönhatás
Tiszteletem! Érdeklődöm hogy a Rexetin és Yarocen mellé szedhető e Tyrosin tartalmú étrendkiegészítő! Az említett gyógyszerekből már a...
Pánikbetegség vagy valami más?
Tisztelt Doktornő! Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy júniusban volt egy pánikrohamom a munkahelyemen miután ez megtörtént elkezdtem félni a...
Antipszihotikumról
Üdvözlöm! Paranoid skizofréniában szenvedek. Abilify mainteva injekciót kapok havonta es minden este 0.5 rivotrilt szedek, a háziorvos mondta, kicsit...
Személyiségzavar
Tisztelt Doktornő! Érdeklődni szeretnék, hogy cikkek, könyvek, tanulmányok és személyes tapasztalatok alapján meg lehet-e állapítani valakiről nagy...