dudor a fej hátsó részén

Tisztelt Szakértő! A párom állítólagos pánikbetegsége (amely IBS-el párosult) miatt 2 évig szedett Rivotrilt általában napi 2mg néha 4-6mg mennyiségben, amelyet először a háziorvos írt fel. Kb. egy év elteltével magán pszichiátert kerestünk fel a háziorvos javaslatára, aki a Rivotril mellé Xanax-ot és Ciprolex-et írt fel, az utóbbi két gyógyszert kb. fél évig szedte. Ezektől a gyógyszerektől totálisan ki volt ütve, szinte egész nap aludt és rendkívül depressziós lett. A Xanax-ot és Ciprolex-et egyik napról a másikra lerakta. A Rivotrilt fokozatosan csökkentve tette le és két hónapja nem szedi. Az első hónapban erős fizikai tünetei voltak (vérnyomás ingadozás, magas pulzus, éjszakai izzadás, szájszárazság, szív környéki fájdalom) . A második hónap elejétől már enyhültek de néha visszatérnek a fizikai tünetek, viszont erősödött a lelki tünet (erős hangulatingadozás, érdektelenség, kedvetlenség, levertség stb) . Jelenleg sokat fája a feje. A szeme állandóan véres és megjelentek fekete pontok a pupillája környékén, amelyet érzékel is, valamint néha homályosabban lát. Mindkét füle zúg, ha csendes környezetben van ez erősödik. Nagyon fáradékony és alvászavarai vannak. Sokszor rémálmok gyötrik, amely a gyógyszer elhagyása óta fokozatosan csökken, de azért néha visszatér. A memóriája és tanulási képessége lassan javul és amikor jól alszik másnap sokkal jobb tud koncentrálni, valamint érdekes összefüggéseket lát bizonyos dolgok között amire korábban nem volt képes. Egyenlőre ezeket a tüneteket a gyógyszer elvonásnak tudtuk be. De viszont ami most a leginkább aggaszt, hogy a fején nyakszirtcsont környékén egy vízszintes hosszú mélyedés keletkezett. A mélyedéstől kb. 2 cm-rel feljebb jobbra viszont egy nagyobb dudor tapintható. Ezek korábban nem voltak. Mi lehet ez? Kérem szíves tájékoztatását, mert nagyon aggódom. Köszönöm segítségét! Tisztelettel: Kiss Zita

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Veress Dóra válasza pszichiátria gyógyszer témában

Kedves Zita,

A gyógyszer elhagyásának valóban lehetnek olyan tünetei, mint amiket ön leírt, azonban a látászavar és a szivárványhártya elváltozása miatt érdemes lenne felkeresniük a szemészetet. A Milurit okozhat ilyen tünetet, miként alvászavart, hangulatingadozást és fejfájást is. Az érintett szakorvossal érdemes lenne erről beszélgetni a legközelebbi gyógyszerfelírásnál.

A tarkótáji duzzanat lehet egy nyirokcsomó is, illetve ha hámlik és piros, akkor a Milurit is okozhatja. Nézessék meg a háziorvossal, és szükség esetén vizsgáltassák ki alaposabban a jelenséget, ezt biztosan nem a szorongásoldó elhagyása okozza.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 10., 12:07; Megválaszolva: 2012. augusztus 13., 00:20
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Ripedon kihagyása;
Tisztelt Doktornő! Ripedon - 1 mg - gyógyszert szedek minden este. Családi összejöveteleken előfordult, hogy sörrel / borral kínáltak, de én...
Megbolondultam vagy csak gyógyszer...
Üdvözlöm Azt szeretném megtudni hogy ez mitől van már nagyon meg vagyok ijedve nem tudom beteg lettem? mostmár többször és napi szinten elofordul...
Antipszichotikum, meddőség?
Kedves Doktornő! 40 éves férfi vagyok, 9 éve küzdök extrém szorongással, pánikbetegséggel. Többféle pszichoterápián át a relaxációs...
Szédülés, egyensúlyvesztés
Tisztelt Válaszadó! Van egy 32 éves autista lányom, aki a következő gyógyszerelket szedi: Reagila, Frontin, Xanax, alvásra: Melatonin, Sanval...
Szeretném hallani 1 szakértő...
Üdvözlöm dániel vagyok 27 éves srác, valahogy sosem találtam a helyem bár mindig nagyon könnyen barátkozok , mindig különlegesnek éreztem magam...