• Miért jön meg mindig 1 héttel hamarabb a menstruációm, gyógyszer szedése mellett?

        Legfrissebb cikkek a témában
        Nincs találat!
         

        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

         

        Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet annak az oka, hogy Belara gyógyszer szedése mellett, pl jelenleg most is megjött, miközben csak jövőhéten kellett volna! Szedtem ezelőtt ugyanezt a gyógyszert, volt hogy majdnem 1évig, akkor ilyen bajom nem volt, inkább csak 1-2-3nap eltéréssel, és annyi, hogy nem volt erős vérzésem!
        Egyben menstruációs zavarom miatt is írattam fel, mert volt, hogy hónapokig nem jött meg! Sosem volt, szinte pontos! Volt hogy 1-2hónapot maradt ki, volt hogy 6hónapot, volt hogy minidg megvolt, és...most igaz, hogy kicsit össze vissza szedtem a gyógyszert, volt egy 3hónapos időszak, akkor is pecsételő vérzés volt, vagy, hogy előbb jött meg! Emiatt, abbahagytam 1hónapra, majd ismét elkezdtem szedni 2hónapra, és megjött 1héttel előtte, most megint ovlt 1hónap szünet pontosabban másfél mert úgy jött meg gyógyszer nélkül, és most kezdtem megint szedni már 2.hete...és még lenne 1.hetem...
        Létezik az, hogy hozzászokna ismét a szervezetem mondjuk 3-4-5hónap alatt? és ha azok után se múlik el, akkor lenne érdemes váltani?
        Partnerkapcsolatom....őhm..nem térnék ki rá részletesen, de, amiatt, hogy nem tudom, mikor hogyan jön meg, emelett is csak megszakításosan vagyunk együtt, és csak akkor mernék máshogy, ha bzitos lennék abban, hogy csak a szervezetem reagál a sok változtatásra érdekesen, és nem a gyügyszer a gyenge!
        Emelett nem szedek antibiotikumot, más gyógyszert is csak több órás eltéréssel veszek be..pl algopyrint..de azt is csak ritkán! Hasmenés, hányás nem fordult elő gyógysezr bevételi időszakban....nemtudom mit csináljak!

        Mellesleg a vérzésem, nem erős, vanhogy csak pl most első nap kcisit erősebb, de utána elgenygül, és általában amikor 1hetes szünet van, volt, hogy meg se jött...tehát össze vissza! Terhességre nem gyanakodnék, mivel volt hogy partnerem se volt, és szedtem, és amelett is így reagált a szervezetem!

        Várom mielőbb válaszát, és előre is köszönöm a segítséget!

        Üdvözlettel.:Fati

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgáltó szedése témában

        Kedves Fati!

        Nekem egyáltalá nem meglepő, hogy össze-vissza vérezget, hiszen a gyógyszert is annyira össze-vissza szedi, hogy követni sem lehet. Így sose fog beállni a vérzése, nem lenne szabad még egy napot sem kihagyni. Teljesen normálisan reagál a szervezete erre a rendellenesen szedett fogamzásgátlóra, semmi oka aggodalomra. Ami viszont nagyon fontos, hogy a megszakításos védekezés nem elég, bármikor terhes lehet, óvszert kellene használni, mert a fogamzásgátló így erre sem hat.

        Most 2 hete szedi a gyógyszert, hát szedje végig a levelet, majd legyen meg a 7 napos szünet, és a 8. napon kezdje el a második levelet. Mindegy, hogy mikor jön pecsételés, vagy vérzés, akkor is a rend szerint szedje a gyógyszert. Egyrészt így is csak a következő ciklustól lesz a védelem megfelelő, másrészt kb. 3 ciklusra szükség lesz, míg a vérzése is rendeződik. Ha rendszeresen szedett fogamzásgátló mellett 3 hónap alatt sem áll be a vérzés, akkor kell gyógyszerváltásra gondolni csak.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Farkas Ágnes
        urológus Itt kérdezhet

        Dr. Pintér Olivér
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010-02-28 14:15:43; Megválaszolva: 2010. február 28., 14:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...
        Mistral fogamzásgátlóm 2.szemét 13 órával később vettem be a kelleténél. Az első és a később bevett gyógyszer közti időben nemiegyüttlétünk volt a párommal. Mi a teendő ilyenkor? Lehetek terhes?
        Tisztelt Doktor úr! 19 éves vagyok és a barátommal nem rég kezdtünk szexuális életet élni. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de nagyon félek, hogy terhes leszek. Az előjáték után /ilyenkor a péniszét a nemiszervemhez dörzsöli/, óvszerrel...
        Üdvözlöm! Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy már 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát (Dienille) és mellette szeretnék elkezdeni szedni egy étrendkiegészítő anyagcsere serkentő tablettát (InDiat). Azt szeretném megtudni Öntől...
        Tisztelt Doktor Úr! Doktor Nő! A 3. fogamzásgátló tablettát szedem.( először Mistral,  utána Novynette) ezektől minden tabletta szedés második hetében barnás közti vérzésem volt. Orvos tanácsára kaptam egy magasabb hormontartalmú...